OnlineSocial Media

5 wskazówek, jak oczyścić swój cyfrowy ślad, aby pomóc w poszukiwaniu pracy

0
jak oczyścić swój cyfrowy ślad

Na dzisiejszym rynku pracy obecność online może być równie ważna jak CV, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy. Pracodawcy często sięgają do Internetu, aby dowiedzieć się, kim jesteś poza aplikacją i CV. Dlatego tak ważne jest, aby przed rozpoczęciem poszukiwania pracy zadbać i dowiedzieć się jak oczyścić swój cyfrowy ślad. Oto pięć strategii, które ci w tym pomogą.

1. Spróbuj wygooglować siebie

Jest to rzecz, którą potencjalni pracodawcy będą robić, więc ważne jest, aby wiedzieć, co mogą znaleźć. Wpisz swoje imię i nazwisko w pasku wyszukiwania i zobacz, co się pojawi. Jeśli są jakieś niepochlebne zdjęcia, kontrowersyjne posty lub cokolwiek innego, co może podnieść brwi, zanotuj to. Pamiętaj, że celem jest zaprezentowanie się jako profesjonalista, więc wszystko, co jest sprzeczne z tym wizerunkiem, powinno zostać rozwiązane.

2. Rozpocznij audyt swoich kont w mediach społecznościowych.

To właśnie tam znajdzie się najwięcej potencjalnie szkodliwych treści. Przejrzyj Facebooka, Instagrama, Twittera i inne platformy, z których korzystasz, i upewnij się, że nie ma tam żadnych postów ani zdjęć, które mogłyby być postrzegane jako nieprofesjonalne. Obejmuje to wszystko, co zawiera nieodpowiedni język, kontrowersyjne opinie lub nadmierne imprezowanie. Upewnij się również, że nie oznaczasz siebie na zdjęciach, których nie chciałbyś, aby zobaczył potencjalny pracodawca. Oczywiście decyzja o tym, co chcesz udostępniać, należy wyłącznie do Ciebie, a my jedynie staramy się udzielić pomocnych wskazówek.

3. Rozważ uczynienie swoich kont w mediach społecznościowych prywatnymi.

Jest to prosty sposób na kontrolowanie tego, kto widzi Twoje treści. Należy jednak pamiętać, że nie jest to niezawodne rozwiązanie. Niektórzy pracodawcy mogą uznać to za czerwoną flagę i nie ukryje to niczego, co inni opublikowali na twój temat. Tak więc, choć jest to dobry krok, nie powinien być jedynym.

4. Twórz pozytywne treści

Po zajęciu się wszelkimi negatywami, nadszedł czas, aby podkreślić pozytywy. Rozważ założenie bloga związanego z twoją dziedziną, publikuj przemyślane komentarze do artykułów branżowych lub udostępniaj istotne wiadomości na swoich kontach w mediach społecznościowych. Pomoże to stworzyć pozytywny cyfrowy ślad, który pokaże Twoją wiedzę i pasję do Twojej dziedziny.

5. Regularnie monitoruj swój cyfrowy ślad.

Oczyszczenie swojej obecności online nie jest jednorazowym zadaniem. Nowe treści są stale dodawane i nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się coś, co wolałbyś zachować w tajemnicy. Skonfiguruj alert Google dla swojego imienia i nazwiska, regularnie sprawdzaj swoje konta w mediach społecznościowych i zawsze zastanów się dwa razy, zanim coś opublikujesz.

Podsumowanie

Czyszczenie swojego cyfrowego śladu może być naprawdę korzystnym ćwiczeniem podczas poszukiwania pracy. Przestrzegając niektórych z tych wskazówek, możesz upewnić się, że Twoja obecność w Internecie pomaga, a nie przeszkadza w poszukiwaniu pracy. Pamiętaj, że internet jest potężnym narzędziem, a jeśli jest używany prawidłowo, może być wielkim atutem w zdobyciu wymarzonej pracy. Przejmij więc kontrolę nad swoim cyfrowym śladem i spraw, by pracował dla Ciebie.

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Jak poinformować potencjalnego pracodawcę o innej ofercie?

Previous article

Dobrze płatne ścieżki kariery w Utah – 7 ekscytujących możliwości dla osób poszukujących pracy

Next article

You may also like

More in Online