Team Job oferujący pracę w Szwajcarii dla Polaków

Praca za granicą dla Polaków - jak ją zacząć z nami

Zasady są proste i uczciwe. Nie pobieramy żadnej prowizji z tytułu znalezienia Państwu pracy, nie przywłaszczamy sobie części Waszych przyszłych dochodów. Jedyne czego wymagamy to wpłata, w ramach której dostaniecie Państwo dostęp do bazy w naszym panelu zawierającej kontakty do firm poszukujących pracowników, jak i pomoc w podstawowych sprawach związanych z aklimatyzacją w nowym kraju!!

W ramach opłaty zapewniamy pomoc w:
-znalezieniu zakwaterowania
-wyborze obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego (krankenkasse)
-przy braku znajomości języka wykonywanie telefonów w państwa imieniu
-sprawdzanie umów
-pisanie cv po niemiecku

UWAGA! Jeżeli dostaniecie pracę w pierwszym miesiącu nie ma konieczności dalszego płacenia abonamentu !! Uczciwie prawda?

Praca w Szwajcarii dla Polaków - tak możesz ją zacząć od zaraz!

Od pierwszego maja 2014 roku szwajcarski rynek pracy stanął otworem przed obywatelami państw europejskich. Do tej pory Szwajcarzy bardzo restrykcyjnie bronili dostępu do stanowisk zawodowym w swoim kraju, ciesząc się doskonałymi warunkami zatrudnienia i bardzo niskim bezrobociem.

Dla wielu osób Szwajcaria przedstawia się jako kraina dobrobytu. Duży wpływ na to mają świetne warunki płacowe, z których słynie tamtejszy rynek pracy. Średnia pensja w Szwajcarii wynosi około 5 tysięcy euro, a warunki zatrudnienia są uczciwe i czytelne. To sprawia, że wiele osób ma ochotę spróbować zawodowego szczęścia w Szwajcarii. Na jakie oferty zatrudnienia na tamtejszym rynku pracy mogą liczyć cudzoziemcy?

Warto wiedzieć, że Szwajcaria posiada dość wąski i charakterystyczny rynek pracy, co ściśle związane jest z niewielką powierzchnią tego kraju. W kraju panuje bardzo niewielkie bezrobocie, które utrzymuje się na poziomie 3,5%. I chociaż Szwajcarzy otworzyli swój rynek pracy przed obywatelami innych państw, o pracę tutaj nie jest wcale łatwo. Największe szanse na jej pozyskanie mają pracownicy wykwalifikowani, którzy dodatkowo płynnie porozumiewają się w jednym z miejscowych języków urzędowych: niemieckim, włoskim, francuskim czy retoromańskim.

W Szwajcarii poszukuje się głównie pracowników wykwalifikowanych i doświadczonych. Dużą szansę na pracę mają tutaj opiekunki osób starszych i dzieci. Oczywiście przy tej profesji podstawą jest dobra znajomość języka, jak również praktyka w zawodzie. Poszukiwane są również wykwalifikowane pielęgniarki.

oferty pracy za granicą dla polaków - pracownicy pracujący za granicą

oferty pracy w szwajcarii dla Polaków - zadowoleni pracownicy po znalezieniu pracy

Duże możliwości zawodowe oferuje także branża gastronomiczna i hotelarska, miejsca pracy czekają głównie w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach i dużych miastach. Zatrudnienie znajdą tutaj zarówno kelnerzy, kucharze, jak i inni pracownicy kuchni czy hotelu. Również i w tej branży istotna jest płynna znajomość języków obcych.

Na zatrudnienie w Szwajcarii mogą liczyć również wykwalifikowani pracownicy budowlani, cieśle, monterzy i przedstawiciele podobnych zawodów. W tym wypadku nacisk kładzie się głównie na znajomość języka, jak również kilkuletnią praktykę w zawodzie.

Starając się o zatrudnienie w Szwajcarii, warto korzystać z usług profesjonalnych agencji pracy takich jak Team Job. Na tamtejszym rynku pracy oferty rzadko zamieszczane są w internecie czy prasie, najczęściej korzysta się z usług agencji pracy lub przeprowadza nabór wśród znajomych pracowników. Agencja pośrednictwa pracy jest świetnym rozwiązaniem także w przypadku załatwiania wszelkich formalności. Warto rozważyć propozycję powiązaną z zakwaterowaniem, gdyż w Szwajcarii bardzo trudno znaleźć mieszkanie na własną rękę, poza tym są one bardzo drogie.

Drogie życie – poza koniecznością dobrej znajomości języka – jest jedynym utrudnieniem, jakie czeka na świeżo przybyłych pracowników. Szwajcaria jest miejscem bardzo przyjaznym i otwartym, ale nie należy do najtańszych miejsc w Europie. Bardzo drogie są tu mieszkania, żywność, usługi, jak i również ubezpieczenie zdrowotne.

Login/Sign up