Praca w Szwajcarii - poszukiwani pracownicy

Do pracy w Szwajcarii poszukujemy Polaków przede wszystkim nie bojących się pracować i z umiejętnością odnalezienia się w nowym miejscu i kraju, posiadających umiejętności aklimatyzacyjne, które pozwolą bez watpienia pracować za granicą. Jeżeli wydaje Ci się że nie spełniasz warunków nie przejmuj się. Nasza agencja pracy ułatwi Ci start w Szwajcarii!

Za granicą pracować może właściwie każdy ale ważne żeby przyszły pracownik posiadał kilka cech:

umiejętność odnalezienia się w nowych realiach życia i pracy za granicą - w tym przypadku Szwajcarii
chęć nauki, doskonalenia swoich umiejętności zawodowych a nawet "przebranżowienia" się na inną dziedzinę pracy
zapał, wigor, energetyczność i otwartość na innych ludzi - trzeba pamiętać że mentalność ludzi za granicą jest inna
samokontrola, chęć nauki nowego języka, ustabilizowany tryb życia - są to ważne cechy przy pracy za granicą
zapytaj nas o profil porządanego pracownika za granicą - z chęcia odpowiemy na wszystkie pytania

Jak wygląda życie Polaków w Szwajcarii?

Szwajcaria kojarzy się wielu osobom z krajem pełnym dobrobytu. W dużej mierze związane jest to z dobrymi warunkami zatrudnienia, jakie można otrzymać w tym miejscu. Dla wielu osób praca w Szwajcarii wydaje się być spełnieniem marzeń, ponieważ średnia pensja wynosi tam około pięciu tysięcy euro i panuje bardzo niewielkie bezrobocie. Do niedawna państwo szwajcarskie bardzo zazdrośnie strzegło swojego rynku pracy i aby podjąć zatrudnienie w Szwajcarii, trzeba było starać się o specjalne pozwolenie. W maju 2014 roku Szwajcaria zdecydowała się otworzyć swoje zawodowe granice przed pracownikami z Europy. Z pewnością wielu Polaków widzi w tym wydarzeniu szansę na swoją zawodową przyszłość.

Szacuje się, że w Szwajcarii mieszka obecnie około 40 tysięcy Polaków, z czego połowa zjawiła się w tym kraju w celach zawodowych. Myli się jednak ten, kto sądzi, że z chwilą otworzenia rynku pracy dla cudzoziemców w Szwajcarii można będzie łatwo znaleźć pracę. Kraj ten charakteryzuje się stosunkowo niewielką powierzchnią i tym samym posiada niewielki rynek pracy. Co prawda bezrobocie w tym Szwajcarii zalicza się do najniższych w Europie i wynosi około 3,5%, jednak wcale nie znaczy to, że można tutaj swobodnie przybywać, by zajmować stanowiska zawodowe. Szwajcaria ma dosyć wysokie wymagania wobec kandydatów, którzy chcą pracować w tym kraju. Przede wszystkim istnieje tutaj bardzo mało ofert pracy dla osób niewykwalifikowanych, więc nie można traktować Szwajcarii w kategoriach Irlandii czy Wielkiej Brytanii, gdzie ludzie podążali w ciemno, by na miejscu poszukiwać pracy. Myśląc o zatrudnieniu w Szwajcarii, trzeba nastawić się, że poszukiwani są tu głównie pracownicy wykwalifikowani, fachowcy oraz specjaliści różnych sektorów. Na pracę w Szwajcarii mogą liczyć między innymi opiekunowie osób starszych, pielęgniarki, kucharze, monterzy, pracownicy budowlani i monterzy. Warto jednak pamiętać, że osoby zatrudnione na takich stanowiskach powinny znać język obcy obowiązujący w danym regionie kraju. W Szwajcarii obowiązują cztery języki: niemiecki, francuski, włoski oraz retoromański.

zadowolona osoba po skorzystaniu z oferty pracy za granicą dla Polaków

zadowoleni ludzie po podjęciu pracy w Szwajcarii dla Polaków

Większość osób, które decydują się podjąć zatrudnienie w Szwajcarii, kuszą atrakcyjne zarobki dochodzące nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać, że są to zarobki atrakcyjne przy polskich warunkach i cenach za towary i usługi. Szwajcaria nie zalicza się do krajów tanich, życie w szwajcarskich miastach jest bardzo drogie, więc przy konieczności utrzymania całej rodziny na miejscu, te zarobki nie są już aż tak wysokie. Miasta takie, jak Zurych czy Genewa zaliczane są do najdroższych miasta świata. W Szwajcarii drogie jest zarówno wynajęcie mieszkania, żywność, jak i również ubezpieczenie zdrowotne.

Poszukiwanie pracy na miejscu w Szwajcarii nie jest łatwe. Większość ofert nie trafia do prasy czy internetu, ale jest rozprowadzana bezpośrednio. Dlatego przebywając w tym kraju, warto korzystać z usług agencji pracy. Osoby, które pozostają w Szwajcarii ponad rok muszą także pamiętać, by złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy na miejscowy dokument.

Login/Sign up