Oferty pracy za granicą dla Polaków

Zawsze staramy się szukać różnorodnych ofert pracy dla naszych przyszłych potencjalnych klientów czyli późniejszych pracowników. Chcemy móc przedstawić jak największe spektrum miejsc pracy i umiejscawiać je w różnych branżach żeby poszerzyć naszą ofertę miejsc pracy. Jeżeli nie widzisz oferty pracy zgodnej z Twoimi kwalifikacjami, nie przejmuj się, zadzwoń do nas lub napisz wiadomości email.

Aktualnie poszukujemy osób do pracy przede wszystkim na stanowiska:

pracownik hotelowy
pracownik ochrony
specjalistów, m.in. hydraulików, spawaczy, elektryków itp.
osoba do pracy przy zajmowaniu się osobami starszymi
pracownik do pomocy przy zarządzaniu domem
i wiele innych, oferty pracy w Szwajcarii dla Polaków aktualizowane są cotygodniowo

Szwajcaria oferuje zatrudnienie!

Przez bardzo długi czas Szwajcaria pilnie strzegła swojego rynku pracy. By podjąć zatrudnienie w tym kraju, należało zdobyć specjalne pozwolenie na jego podjęcie. Obecnie uległo to zmianie. W maju 2014 roku Szwajcaria otworzyła swój rynek pracy przed cudzoziemcami. Czy to jednak oznacza, że fala emigracji zmieni swój kierunek i Polacy zaczną masowo poszukiwać możliwości zawodowych za szwajcarską granicą?

Na tle innych państw Szwajcaria wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Co prawda w rankingu krajów oferujących najlepsze warunki zatrudnienia uplasowała się dopiero na 24 pozycji, jednak biorąc pod uwagę takie czynniki, jak średnie wynagrodzenie czy wskaźnik aktywności zawodowej, lokuje się już w czołówce rankingu. A trzeba przyznać, że to właśnie zarobki najbardziej interesują osoby, które chcą podjąć dobrze płatną pracę poza granicami kraju. Szwajcarzy mogą pochwalić się również bardzo niską stopą bezrobocia, która wynosi około 3,5%. To jeden z najniższych wyników w całej Europie. Także średnia płaca utrzymująca się na poziomie około 5 tysięcy euro wypada bardzo atrakcyjnie na tle wynagrodzeń w innych państwach. To wszystko sprawia, że Szwajcaria sprawia wrażenie kraju, który płynie mlekiem i miodem, a tym samym przyciąga obywateli całej Europy zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w tym wspaniałym kraju. Nim jednak zdecyduje się związać swoją zawodową przyszłość ze Szwajcarią, trzeba wiedzieć o kilku istotnych szczegółach.

pracownik, który skorzystał z oferty pracy za granicą dla Polaków

pracownik, który skorzystał z oferty pracy w Szwajcarii dla Polaków

Przede wszystkim warto pamiętać, że Szwajcaria nie jest kolejną Irlandią, czy Wielką Brytanią, która oferuje nieograniczone możliwości zarobkowe dla imigrantów. Szwajcaria jest stosunkowo niewielkim krajem i dysponuje równie ograniczonym rynkiem pracy. Co prawda w kraju tym żyje blisko 40 tysięcy Polaków, z czego 20 tysięcy przebywa tam w ściśle zarobkowych celach, jednak Szwajcaria oferuje bardzo sprecyzowany rynek pracy. Potrzebni są tutaj przede wszystkim pracownicy wykwalifikowani, jak również specjaliści różnych sektorów.

Wiele osób jest zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w Szwajcarii w związku z atrakcyjnymi warunkami finansowymi, jakie proponuje tamtejszy rynek pracy. Rzeczywiście, miesięczne wynagrodzenie rzędu kilkunastu tysięcy złotych może się wielu osobom wydawać nad wyraz atrakcyjne, szczególnie w porównaniu ze skromnym polskim wynagrodzeniem. Trzeba jednak pamiętać, że zarobki w Szwajcarii są adekwatne do kosztów życia w tym kraju. Utrzymanie się w Szwajcarii nie jest tanie, w związku z czym początkowo wysokie zarobki wcale nie muszą okazać się w rzeczywistości aż tak kuszące.

Osoby zainteresowane poszukiwaniem pracy na terytorium Szwajcarii muszą liczyć się z wysokimi wymaganiami stawianymi wobec kandydatów na poszczególne stanowiska. Wśród nich wyróżnia się z pewnością znajomość języków obcych. W kraju tym obowiązują aż cztery języki: niemiecki, francuski, włoski i retoromański. To, jakiego znajomość będzie wymagana, jest ściśle uzależnione od regionu kraju, w który się trafi. Trzeba pamiętać jednak że Team Job posiada w każdym z regionów aktualne oferty pracy za granicą dla Polaków

Login/Sign up