Jak działamy czyli pracuj z nami za granicą nie znając języka

Pomagamy w załatwianiu podstawowych spraw po przyjeździe do Szwajcarii oraz wspieramy aklimatyzację w nowym kraju. Pomagamy w znalezieniu zakwaterowania, stale współpracujemy z pracodawcami, wspieramy załatwianie doraźnych potrzeb wspierając jak najszybą Państwa aklimatyzacje w nowym otoczeniu i nowym kraju. Dzięki naszym działaniom praca za granicą przestaje wydawać się czymś strasznym

Zawsze:

Dobieramy odpowiednie stanowiska pracy do kwalifikacji osoby
Wybieramy tylko oferty pracy, które gwarantują mozliwość dłuższego angażu, w zalezności od potrzeb
Współpracujemy tylko z zaufanymi firmami oferującymi dobre warunki pracy i płacy
Dysponujemy szerokim spektrum ofert z różnych branż Posiadamy oferty pracy za granicą bez znajomości języka

Czy można pracować za granicą nie znając języka?

W Polsce nie brakuje osób chętnych, by podjąć zatrudnienie poza granicami kraju. Niemały wpływ na to ma sytuacja na rynku pracy, która oferuje niestabilne zatrudnienie i bardzo niskie wynagrodzenie. W wielu rejonach kraju ludzie zmagają się z bardzo wysokim bezrobociem i brakiem perspektyw zawodowych. Dla nich jedyną szansą na godziwe życie jest właśnie praca za granicą. Jednak szerokie grono tych osób nie posiada kwalifikacji zawodowych, jak również nie zna języka obcego. To sprawia, że obawiają się szukać zatrudnienia za granicą, bojąc się, że sobie nie poradzą. Czy jednak rzeczywiście na pracę za granicą mogą liczyć wyłącznie osoby, które porozumiewają się w języku obcym?

Z całą pewnością znajomość języka obcego jest poważnym atutem przy poszukiwaniu pracy za granicą. Dotyczy to głównie języka angielskiego, który jest obecnie najpopularniejszym językiem na świecie i z pomocą którego można porozumieć się w niemal każdym zakątku ziemi. Znając język angielski można z powodzeniem szukać zatrudnienia na wyspach brytyjskich, jak również w Irlandii i krajach skandynawskich. Jednak osoby, które nie znają żadnego języka obcego lub mówię w nim bardzo słabo, wcale nie muszą rezygnować z marzeń o pracy za granicami kraju.

Nie znasz języka? To nie problem!

W wielu krajach można liczyć na pracę, która nie wymaga znajomości języka. Najczęściej dotyczy to ofert pracy przy sezonowych zbiorach owoców i warzyw, pracach w gospodarstwach rolnych, przy produkcji czy pracach magazynowych. Jeśli liczy się na bardziej atrakcyjną ofertę pracy, trzeba liczyć się z wymogiem znajomości języka.

jeżeli nie znasz języka i tak pomożemy Ci znaleźć pracę

zadowolony mężczyzna po podjęciu pracy za granicą bez znajomości języka

Naucz się języka pracując!

Warto pamiętać, że za granicą mieszka i pracuje bardzo wielu Polaków, co sprawia, że komunikacja może być łatwiejsza. Warto jednak połączyć pracę z nauką języka obcego i używać okolicznego dialektu jak najczęściej, by się z nim oswoić. Znajomość języka obcego znacznie ułatwia życie w obcym miejscu: łatwiej jest dokonywać zakupów, załatwiać wszystkie sprawy urzędowe, czy nawet poszukiwać miejsca zamieszkania. Trzeba też pamiętać, że znajomość języka obcego wiąże się również z podniesieniem możliwości zawodowych i znalezienia lepszej pracy.

Praca za granicą bez znajomości języka!

Nie znając języka obcego, trzeba zachować dużo większą ostrożność podczas poszukiwania pracy. Przede wszystkim można zostać oszukanym lub nieświadomie podjąć zatrudnienie na czarno. Na osoby, które nie znają języka obcego i są na swój sposób bezradne, czyha wiele nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego w takim wypadku warto mieć zaufaną osobę, która pomoże załatwić formalności, zapozna się z podsuwanymi dokumentami i umowami, zanim się je podpisze

Agencja pracy która nauczy cię języka!

Dla osób, które nie znają języka obcego dobrym posunięciem może okazać się skorzystanie z usług agencji pracy, która zajmie się załatwianiem wszystkich formalności (taką opcję umożliwia również Agencja Pracy Team Job). Niektóre agencje dbają nawet o kursy językowe dla swoich klientów, by optymalnie przygotować ich do pracy u zleceniodawców. Warto pamiętać, że nie w każdym kraju znajdzie się praca dla osób, które nie znają języka obcego. W takich państwach, jak Szwajcaria, gdzie rynek pracy jest mniejszy, stawiane są wyższe wymagania.

Login/Sign up