NetworkingPraca

Jak dołączyć do stowarzyszenia zawodowego?

0
Jak dołączyć do stowarzyszenia zawodowego?

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie: „Nie chodzi o to, co wiesz, ale kogo znasz”. Stwierdzenie to nie może być bardziej trafne niż w przypadku rozwoju kariery. Zastanawiasz się jak dołączyć do stowarzyszenia zawodowego? Jeśli aktywnie zaczniesz nawiązywać kontakty, niezależnie od wybranej profesji, Twoja kariera nabierze rozpędu.

Jak dołączyć do stowarzyszenia zawodowego?

Być może to dla ciebie stara wiadomość i spędziłeś już czas na optymalizacji swojego profilu LinkedIn. Ale teraz szukasz innych sposobów na zbudowanie solidnej sieci kontaktów zawodowych. Nie wiesz, na czym się skupić? Rozważ dołączenie do profesjonalnej organizacji, aby przejąć odpowiedzialność za rozwój swojej kariery. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Co to jest organizacja zawodowa?

Prawdopodobnie wiesz już, że organizacje zawodowe to grupy utworzone wokół określonych tematów związanych z pracą. Obejmują one stowarzyszenia zawodowe, związki, gildie lub po prostu kluby, w których członkowie omawiają swoją pracę z innymi osobami zainteresowanymi tym samym tematem. Choć powszechnie kojarzone są z zawodami prawniczymi i medycznymi, organizacje zawodowe istnieją w wielu dziedzinach.

Czym zajmuje się organizacja zawodowa?

Zasadniczo organizacje zawodowe promują edukację, tworząc możliwości socjalizacji i specjalne zainteresowania wśród członków grupy. Często każdy może dołączyć do organizacji zawodowej, o ile jest zainteresowany tematem stowarzyszenia i spełnia wszelkie powiązane kryteria. Organizacje zawodowe zazwyczaj nie ograniczają członkostwa w oparciu o status zatrudnienia.

Chociaż nie ma ogólnego standardu określającego, jak często organizacja spotyka się lub organizuje swoje spotkania i grupy, powinna ona mieć wytyczne w swoich informacjach o członkostwie, aby dać ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać.

Jakie są korzyści z dołączenia do organizacji zawodowej?

Jeśli szukasz sposobów na poszerzenie swojej profesjonalnej sieci kontaktów, dołączenie do organizacji zawodowej ma kilka zalet.

Najważniejszą z nich jest możliwość nawiązywania kontaktów. Stowarzyszenia zawodowe oferują szansę na nawiązanie kontaktu z innymi osobami w danej dziedzinie, które mogą obecnie posiadać lukratywne możliwości zatrudnienia. Ponadto, stowarzyszenia mogą dostarczać dalszych informacji na temat trendów w branży, co może być pomocne przy ubieganiu się o wakaty lub poszukiwaniu pracy jako freelancer.

Kolejną wielką korzyścią jest bycie na bieżąco ze standardami branżowymi i rozwijającymi się zestawami umiejętności. Regularne interakcje z członkami grupy mogą pomóc w poprawie biegłości i wiedzy w sposób, który może być nieosiągalny na własną rękę. Dołączając do profesjonalnej organizacji, nawiążesz kontakt z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach i stworzysz otwarty dialog na temat pracy. Być może studiują lub koncentrują się na aspekcie dziedziny, którego nie brałeś pod uwagę.

Edukacja na rzecz rozwoju kariery to kolejna istotna korzyść z dołączenia do społeczności stowarzyszeń zawodowych. Nie tylko będziesz zaangażowany w tematy związane z branżą, ale także będziesz miał możliwość nawiązania kontaktu z innymi członkami, którzy mogą zaoferować dalsze możliwości edukacyjne, takie jak seminaria lub warsztaty. Bez członkostwa możesz nie otrzymywać powiadomień o takich możliwościach.

Wreszcie, jeśli chcesz dołączyć do profesjonalnej organizacji, rozważ korzyści płynące z socjalizacji. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że networking jest jedyną korzyścią płynącą z dołączenia do organizacji.W naszej społeczności stowarzyszeń zawodowych spotkania towarzyskie mogą poprawić jakość życia. Pomyśl tylko, jak wiele przyjemności sprawi Ci spędzanie czasu z podobnie myślącymi osobami, które posługują się Twoim żargonem!

Gdzie mogę znaleźć profesjonalną organizację?

Jeśli rozważasz dołączenie do stowarzyszenia w celu rozwoju swojej kariery i poszerzenia sieci kontaktów, zacznij od poproszenia profesorów i obecnych menedżerów o wszelkie rekomendacje. Jeśli osoby z twojego otoczenia mogą zasugerować coś odpowiedniego, powinno to być dobrą opcją. Ponadto poszukaj w Internecie stowarzyszeń opartych na twoim zawodzie, aby zobaczyć, co możesz znaleźć.

Zamiast ogólnej lokalnej grupy biznesowej lub stowarzyszenia absolwentów (choć obie są świetnymi opcjami nawiązywania kontaktów na swój własny sposób), często można znaleźć bardziej usprawniony rozwój kariery, koncentrując się na organizacjach specyficznych dla poszczególnych dziedzin lub ścieżek kariery. Rozważmy na przykład jedną z następujących organizacji.

  • Association for Financial Professionals (AFP): Skierowane do specjalistów ds. skarbu i finansów, AFP pomaga rozwijać karierę dzięki certyfikatom, szkoleniom, nawiązywaniu kontaktów i najnowocześniejszym pomysłom, które mogą Cię zainspirować.
  • Stowarzyszenie Międzynarodowych Biegłych Rewidentów (AICPA): AICPA buduje połączenia i sieci dla swoich członków w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej poprzez członkostwo w Global Accounting Association. Oferując ciągłą edukację, ratusze, bibliotekę zasobów i coroczne konwencje, członkostwo w AICPA powinno być wysoko na twojej liście, jeśli interesuje cię kariera finansowa.
  • Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA): AMA jest największym stowarzyszeniem, którego misją jest „promowanie sztuki i nauki medycyny oraz poprawa zdrowia publicznego”. Dzięki członkostwu lekarze na każdym etapie swojej kariery zawodowej mogą dołączyć, aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu, otrzymywać codzienne aktualizacje standardów zawodowych i otrzymywać pomoc w zmniejszaniu obciążeń regulacyjnych.
  • American Society of Administrative Professionals (ASAP): ASAP jest „wiodącym dostawcą edukacji i szkoleń dla specjalistów administracyjnych i asystentów wykonawczych”. Pomagając rozwijać swoje umiejętności niezależnie od tego, na jakim etapie kariery się znajdujesz, ASAP oferuje ogromną bibliotekę artykułów i zasobów webinariów, a także trzy coroczne wydarzenia na żywo i certyfikację, aby przyspieszyć rozwój kariery.
  • Customer Experience Professionals Association (CXPA): CXPA to globalna organizacja non-profit prowadzona przez członków, która tworzy możliwości nawiązywania kontaktów i edukacji dla entuzjastycznych specjalistów ds. obsługi klienta w każdej dziedzinie. Dzięki członkostwu będziesz mieć szansę na uzyskanie certyfikatu w zakresie rozwijania kultury zorientowanej na klienta.
  • National Association of Sales Professionals (NASP): NASP jest największym stowarzyszeniem sprzedaży na świecie. Dzięki kursom online i coachingowi grupowemu możesz zdobyć certyfikaty zgodne ze standardami branżowymi, które wyróżnią Cię na konkurencyjnym rynku pracy.

Czy organizacja zawodowa to najlepszy krok?

Niezależnie od obecnego etapu kariery, organizacja zawodowa jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia pracy, gdy jesteś gotowy do rozszerzenia swojej sieci kontaktów. Mogą one zapewnić możliwość coachingu i mentoringu z profesjonalistami z branży, a także certyfikaty, które dadzą ci umiejętności potrzebne do awansu w zawodzie. A gdy pojawiają się nowe możliwości, organizacje te są często jednymi z pierwszych miejsc, w których stają się one dostępne.

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Jak stworzyć najlepszy profil na LinkedIn? Sprawdź nasze 5 wskazówek!

Previous article

Jak poznać że nie dostałeś pracy? 15 wyraźnych oznak i przyczyny

Next article

You may also like

More in Networking