OnlineSocial Media

Życie jako asystent ds. marketingu cyfrowego

0
asystent ds. marketingu cyfrowego

Jeśli pracujesz w marketingu cyfrowym, na pewno znasz te pytania…

„Więc, czy po prostu siedzisz na Facebooku przez cały dzień?”
„Co ty właściwie robisz?”
„Czy twoja praca jest naprawdę łatwa?”.

Ponieważ media społecznościowe stały się tak kluczową częścią marketingu cyfrowego, a media społecznościowe są nowe (dla niektórych osób), ludziom trudno jest zrozumieć, że jest to właściwie kariera. Ludzie zakładają, że zarządzanie mediami społecznościowymi jest łatwe, przyjemne i wymaga minimalnej ilości pracy… Mylisz się! Oto jak żyje asystent ds. marketingu cyfrowego!

Media społecznościowe dla biznesu

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest założyć firmę. Jedno kliknięcie przycisku i możesz promować swoją stronę na Facebooku wśród milionów ludzi; w zależności od wieku, lokalizacji i płci. Koniec z „ustnymi” metodami marketingu, reklamy itp. Teraz wystarczy zarejestrować się na portalach społecznościowych i używać odpowiednich hashtagów.

Teraz, ponieważ media społecznościowe są tak ważne dla biznesu, ludzie odpowiedzialni za nie muszą być? Prawda? Tak, jesteśmy!

Ludzie nie doceniają tego, jak ważna jest obecność w mediach społecznościowych dla firm. Kiedy ktoś wyszukuje Twoją firmę w Google i pojawiają się cztery różne formy kontaktu, to oczywiście będzie to bardziej korzystne niż jedna. Może śledzić Cię na Twitterze, polubić Twoją stronę na Facebooku, zasubskrybować Twój YouTube i odwiedzić Twoją stronę internetową. Wszystkie te witryny oferują klientom osobiste sposoby interakcji z Twoją marką.

Media społecznościowe są nie tylko dobre dla celów komunikacyjnych, ale także dla wizerunku marki. Wszyscy wiemy z doświadczenia, że gdy wyszukujesz markę w Google i otrzymujesz natychmiastowe wyniki, jesteś szczęśliwy. Nie musisz godzinami szukać informacji o tym, czym jest, czym się zajmuje i jak się z nią skontaktować. Ich zespół marketingu cyfrowego zrobił to za Ciebie.

Jesteśmy częścią bardzo wymagającego pokolenia, a firmy muszą spełniać standardy swoich odbiorców. Tak więc, niezależnie od tego, czy pracujesz dla dużej marki, czy dla małego startupu, upewnij się, że są one obecne wszędzie tam, gdzie powinny. Nawet jeśli uważasz, że radzisz sobie dobrze bez mediów społecznościowych, jestem pewien, że gdy tylko wprowadzisz je do swojej strategii marketingowej, zaangażowanie klientów wzrośnie i otworzy wiele nowych możliwości.

Sekretne składniki

Chociaż wiele czasu jako asystent ds. marketingu cyfrowego spędzasz na planowaniu tweetów, śledzeniu odpowiednich osób i tworzeniu wartościowych treści. Istnieje kilka istotnych technik, które odgrywają główną rolę w sukcesie kampanii i strategii biznesowych. Myśl stojąca za tymi procesami jest oczywiście zależna od Digital Marketing Assistants (ponownie).  Pewnie zastanawiasz się, co w tym takiego trudnego? Cóż, nie chodzi tylko o to, co publikujesz, ale także o czas, platformę, z której korzystasz, do kogo docierasz i jaką wiadomość próbujesz przekazać.

Wiele czasu spędza się na decydowaniu, która godzina będzie najlepsza dla danej grupy wiekowej, jakich hashtagów użyć i tak dalej. Ludzie zapominają o tym, że są nieustannie bombardowani reklamami, bzdurami typu click bait i wchodzą w interakcje z firmami za pośrednictwem mediów społecznościowych PRZEZ CAŁY CZAS. Chociaż myślisz, że jesteś lepszy niż ta kampania marketingowa, jestem pewien, że ją zauważyłeś, przeczytałeś i pamiętasz, co było w niej napisane? To, mój przyjacielu, jest udana kampania marketingowa. Sprawiła, że spojrzałeś i zinternalizowałeś to.Treść.

Kim więc są sprytni ludzie stojący za tymi kampaniami? Ludzie, którzy oszukali Cię, abyś pomyślał o ich marce. To my!

Jeśli więc chciałeś rozpocząć karierę w marketingu cyfrowym, zrób to. Zignoruj głupie piętno, które czasami się z tym wiąże i przyjmij do wiadomości, że jest to ważna część naszego życia. Media społecznościowe są wszędzie wokół nas, dlatego jest to dość ważna praca. To wymagająca i szybko rozwijająca się branża, to my za nią nadążamy i to my przyciągamy uwagę. YAY US! Dziękuję za przeczytanie i życzę powodzenia.

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Jak napisać nagłówek CV (przykłady)

Previous article

Oto pytania na rozmowę kwalifikacyjną Google, oto nasze 140 propozycji| Impact Interview

Next article

You may also like

More in Online