KarieraZarządzanie Karierą

Jak napisać wiadomość pożegnalną do współpracowników? Nasze 21 przykładów!

0
Jak napisać wiadomość pożegnalną do współpracowników

Napisanie pożegnalnej wiadomości do współpracownika to coś, z czym zmaga się wiele osób. Nawet jeśli jest to ktoś, z kim pracowałeś przez lata, może być trudno wiedzieć, co powiedzieć! W tym poradniku dowiesz się, jak napisać wiadomość pożegnalną do współpracowników, bez względu na to, kto nim jest.

Spis treści

 • Dlaczego ważne jest wysłanie wiadomości pożegnalnej, gdy współpracownik odchodzi
 • Jak napisać wspaniałą wiadomość pożegnalną dla współpracownika
 • Czy powinieneś użyć e-maila czy kartki?
 • Wiadomości pożegnalne – inspiracja

Dlaczego warto wysłać wiadomość pożegnalną, gdy odchodzi współpracownik?

Jest kilka powodów, dla których powinieneś napisać wiadomość pożegnalną do współpracowników, którzy ogłosili, że odchodzą. Ludzie odchodzą z pracy cały czas i nie zawsze jest to łatwe. Nawet jeśli nie znasz dobrze swoich współpracowników, nie możesz zaprzeczyć, że ich odejście nie zmieni dynamiki miejsca pracy.

Pożegnanie to świetny sposób na uczczenie sukcesu danej osoby w firmie i wysłanie jej z odrobiną pozytywnego nastawienia. To twoja szansa na okazanie uznania i pozostawienie pozytywnego wrażenia z waszego wspólnego czasu.

Wiadomości pożegnalne to profesjonalna uprzejmość. Choć nie jest to w żaden sposób wymagane, jest to część profesjonalnej etykiety, której ludzie oczekują pracując w środowisku biurowym. Pomaga to utrzymać kulturę pracy i pokazuje wsparcie dla osoby, która prawdopodobnie wpłynęła na Twoją karierę.

Ostatecznie jest to uprzejmość, którą sam chciałbyś otrzymać. Ludzie lubią takie oznaki uznania i docenienia ich wkładu. Jest to potwierdzające i stanowi miłe zakończenie czasu spędzonego przez daną osobę w firmie.

Innym powodem wysłania wiadomości pożegnalnej do współpracownika jest chęć utrzymania dobrych relacji w pracy. Możesz, ale nie musisz utrzymywać kontaktu z osobą odchodzącą, ale jest szansa, że kiedyś w przyszłości może ona ponownie wejść do Twojej kariery.

Być może pewnego dnia opuścisz firmę i znów będziesz z nimi pracować! Kto wie? Tak czy inaczej, dobrze jest zrobić to pozytywne ostatnie wrażenie. Twoi współpracownicy, byli i obecni, staną się częścią Twojej sieci zawodowej.

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował ich pomocy lub będziesz chciał wykorzystać to połączenie w przyszłości, ostatnia interakcja w postaci pozytywnej wiadomości pożegnalnej może zrobić różnicę.

Jak napisać wiadomość pożegnalną do współpracowników?

Pożegnanie się ze współpracownikiem może być trudne, zwłaszcza jeśli był to ktoś, z kim lubiłeś pracować w swojej pracy. Najlepsze wiadomości pożegnalne pokazują wdzięczność i zapewniają osobisty akcent, który sprawi, że Twoja wypowiedź zostanie zapamiętana.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealną wiadomość pożegnalną.

Bądź kreatywny

Nie bój się wspominać pamiętnych chwil, które dzieliliście. Niezależnie od tego, czy był to wymagający projekt, czy zabawne żarty przy chłodnicy wodnej, możesz powspominać podczas pożegnania. Kreatywne wiadomości pożegnalne są niezapomniane, a Twoja wypowiedź może być tym, co docenią najbardziej. Pamiętaj tylko, aby zachować profesjonalizm!

Okaż wdzięczność

Nie ma znaczenia czy pracowałeś bezpośrednio z odchodzącą osobą czy nie. Każdy odgrywa istotną rolę w realizacji celów firmy. Podziękuj swojemu współpracownikowi za jego wkład i zauważ, jak jego praca wpłynęła na Twoją.

Pozostań pozytywny

Unikaj negatywnych emocji, nawet jeśli odchodzący kolega nie odchodzi na swoich warunkach. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest wzniecanie dramatu. Zachowaj odpowiednią dla miejsca pracy wiadomość pożegnalną i unikaj wszystkiego, co mogłoby zostać zinterpretowane jako złe słowa.

Trzymaj się krótko

Nie ma potrzeby pisania powieści na pożegnanie. Twój współpracownik prawdopodobnie otrzyma wiele wiadomości w ciągu ostatnich kilku dni. Trzymaj się krótko i do rzeczy.

Podaj informacje kontaktowe

Jeśli chcesz pozostać w kontakcie, podaj swoje dane kontaktowe. Podaj swój osobisty e-mail i dodaj je na LinkedIn. Posiadanie informacji kontaktowych i bycie połączonym na LinkedIn może przydać się później.

Czy powinieneś użyć e-maila czy kartki?

Sposób przekazania wiadomości pożegnalnej zależy od sytuacji.

Pracodawcy lub działy HR często wysyłają e-maile z powiadomieniem o odejściu członka zespołu. Kiedy to nastąpi, możesz zobaczyć, jak inni koledzy odpowiadają na masową wiadomość lub rozpoczynają nowe łańcuchy e-maili. Możesz sam dodać się do tych odpowiedzi.

Alternatywnie, ktoś może dostać kartę dla odchodzącego współpracownika, którą każdy może podpisać, aby pogratulować mu kolejnego etapu kariery.

Zobacz, co robią wszyscy inni i użyj swojego najlepszego osądu. W przypadkach, gdy współpracownik odchodzi bez większego uprzedzenia w związku z wypowiedzeniem lub zwolnieniem, najlepszym rozwiązaniem może być wysłanie wiadomości e-mail.

Wiadomości pożegnalne dla inspiracji

Wiadomość pożegnalna, którą wysyłasz do swojego współpracownika powinna być wyjątkowa i osobista dla waszej relacji. Jeśli jednak masz problem ze znalezieniem odpowiednich słów, mamy przykłady, które sprawdzają się w wielu typowych scenariuszach.

Użyj ich jako inspiracji podczas pisania własnych wiadomości.

Wiadomości pożegnalne dla szefów i menedżerów

Kiedy menedżer lub przełożony odchodzi, napisanie dobrze skonstruowanej wiadomości pożegnalnej jest najważniejsze. Prawdopodobnie odegrali oni dużą rolę w twojej codziennej pracy, być może mieli udział w decyzji, która pozwoliła ci się zatrudnić. Być może również szkolili Cię lub byli Twoimi mentorami.

Twoja wiadomość pożegnalna to szansa na wyrażenie podziękowań i pozostawienie po sobie dobrego wrażenia. Być może nie będzie on Twoim przełożonym w przyszłości, ale utrzymanie pozytywnych relacji zawodowych może działać na Twoją korzyść w przyszłości.

 • „Jest mi smutno, że odchodzisz, ale jestem wdzięczny za wszystko, czego mnie nauczyłeś. Twoje umiejętności menedżerskie ukształtowały mnie na pracownika i osobę, którą jestem dzisiaj. To była przyjemność pracować z Tobą i uczyć się od Ciebie. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w Twoich przyszłych przedsięwzięciach”.
 • „Twojego przywództwa będzie brakowało w biurze. Dziękuję za wszystko, czego mnie nauczyłeś. Czekam na podtrzymanie etyki pracy i komunikacji, którą wniosłeś do naszego zespołu. Twoja obecność będzie nadal wpływać na mnie i moich kolegów w przyszłości. Powodzenia!”
 • „Dziękuję za całe wsparcie i życzliwość, którą dałeś naszemu zespołowi przez te wszystkie lata. Będzie nam brakowało Twojej obecności, ale nadal będziemy korzystać z lekcji, których nam udzieliłeś. Powodzenia na przyszłym stanowisku i Z niecierpliwością czekam na stały kontakt z Państwem.”
 • „Dziękuję za Twój wkład w ciągu ostatnich kilku lat. Wspaniali liderzy, tacy jak Ty, są jak diament w surowcu, a Twojego wsparcia będzie nam brakowało. Zrobiłaś tu wielką różnicę i wiem, że doświadczysz milowych sukcesów w swojej następnej pracy. Proszę pozostać w kontakcie; można się ze mną skontaktować pod adresem [EMAIL]. Żegnaj!”
 • „Praca z Tobą przez ostatnie kilka lat była przyjemnością i jest mi smutno, że odchodzisz. Byłeś doskonałym menedżerem, a wsparcie, jakiego mi udzieliłeś, jest czymś, czego szybko nie zapomnę. Jestem pewien, że jesteś podekscytowany swoją kolejną szansą. Życzę Ci wszystkiego najlepszego i wiem, że będziesz obserwował dalsze sukcesy przez wiele lat.”

Wiadomości pożegnalne dla współpracowników

Te przykłady służą jako świetne wiadomości pożegnalne dla współpracowników. Nie są oni Twoim bezpośrednim przełożonym, ale być może w pewnym momencie blisko z nimi współpracowałeś. Jeśli nie, ich wkład w rozwój firmy nadal ma znaczenie i ważne jest, aby docenić ich ciężką pracę i odesłać ich z poczuciem wartości.

 • „Praca z tobą była przyjemnością. Będzie mi brakowało naszych sesji burzy mózgów. Wpadanie na te niesamowite pomysły nie będzie takie samo bez Ciebie!Wiem, że kolejny etap Twojego życia i kariery będzie pełen sukcesów. Zrobiłeś różnicę tutaj i wiem, że zrobisz to samo w swojej następnej pracy. Mają szczęście, że cię mają. Proszę pozostać w kontakcie! Powodzenia!”
 • „Jestem bardzo szczęśliwa z powodu ekscytujących możliwości, które są przed Tobą. Choć przyznam, że będzie mi brakowało Twojej energii w biurze. Byłeś tak pozytywną obecnością tutaj i będę tęsknić za naszymi szybkimi rozmowami w pokoju przerw.Co ważniejsze, będzie mi brakowało wszystkiego, co robisz. Twój wkład tutaj jest ogromny i mam nadzieję, że Twoja nowa firma wie, że zyskuje cenny atut. Powodzenia w kolejnym rozdziale Twojej kariery i proszę, utrzymuj kontakt”.
 • „Jestem tak wdzięczny za wszystkie wspomnienia, które dzieliliśmy. Byłaś pierwszą osobą, którą poznałam tutaj w [FIRMIE] i nigdy nie zapomnę wsparcia, jakiego mi udzieliłaś, gdy zaczynałam. Twoja praca była niesamowita i będzie nam brakowało Twojego kreatywnego rozwiązywania problemów.Praca z Tobą była zaszczytem i życzę Ci powodzenia na całym świecie.”
 • „Będzie mi brakowało widoku Ciebie każdego ranka! Z kim jeszcze będę robił herbatę przy barze w breakroomie? Praca z Tobą była niesamowita i wiem, że na pewno odniesiesz sukces na kolejnym stanowisku. Powodzenia i pozostań w kontakcie!”
 • „Nauczyłeś mnie tak wiele podczas swojego pobytu tutaj. Nie mogę ci wystarczająco podziękować za wszystkie twoje mądrości i planuję zachować twoją etykę pracy wokół, kiedy cię tu nie będzie. Nie mam wątpliwości, że będziesz się wyróżniać na swoim następnym stanowisku. Dziękuję i do widzenia!”

Wiadomości pożegnalne dla kolegów, którzy odchodzą na emeryturę

Współpracownicy, którzy odchodzą na emeryturę, całkowicie opuszczają środowisko pracy, aby cieszyć się życiem poza zawodową stratosferą. Jest to monumentalna okazja, która zdarza się tylko raz w życiu (zazwyczaj). Twoja wiadomość powinna uczcić ich wiele lat w branży i wyrazić wdzięczność za wszystko, co zrobili dla Twojej firmy.

 • „Nigdy nie jest łatwo pożegnać się z przyjacielem i współpracownikiem. Byłeś wspaniałym partnerem. Będzie nam brakowało Twojej obecności i imponującej etyki pracy.Życzę wszystkie szczęścia na świecie podczas emerytury, a ja mogę mieć tylko nadzieję, że uda mi się osiągnąć ułamek tego, co zrobiłeś podczas swojego czasu w tym biznesie. Dziękuję za wszystko i życzę powodzenia!”
 • „To jest taki ekscytujący czas dla Ciebie i wiem, że jesteś chętny do rozpoczęcia kolejnego rozdziału swojego życia. Ale nie mogę pozwolić ci odejść, nie dając ci znać, jak wielki wpływ miałeś na moją karierę. Jestem dozgonnie wdzięczny za wsparcie, jakiego mi udzieliłeś.Życzę ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że będziesz żył na emeryturze! Żegnaj, mój przyjacielu.”
 • „Nie miałem okazji pracować z Tobą tak często, jak bym chciał. Jednak jasne jest, że Twoje oddanie tej firmie i wysokiej jakości praca, którą wykonywałeś, pozostawią trwały wpływ. Miło mi było poznać Cię od momentu rozpoczęcia pracy i mam nadzieję, że Twoja emerytura będzie tak wspaniała, jak sobie wymarzyłeś. Żegnaj.”
 • „Byłeś podstawą w tej firmie przez wiele lat i będzie nam brakowało Twojej obecności. Nic nie może się równać z wiedzą i doświadczeniem, którym się z nami podzieliłeś. Reszta zespołu i ja upewnimy się, że utrzymamy impet, który stworzyłeś tutaj w [FIRMIE], idąc naprzód.Ciesz się swoją emeryturą i proszę, bądźcie w kontakcie. Można się ze mną skontaktować pod adresem [EMAIL]. Powodzenia!
 • „Praca z Tobą przez ostatnie kilka lat była dla mnie zaszczytem. Byłaś siłą napędową naszego zespołu i zapewniłaś niesamowite wsparcie, pomagając nam w pokonywaniu wzlotów i upadków. Wiele się od Ciebie nauczyłem, a moje doświadczenie w pracy z Tobą uczyniło mnie lepszym pracownikiem.Dziękuję bardzo za wszystko, co zrobiłeś i mam nadzieję, że twoja emerytura jest pełna śmiechu i wspaniałych wspomnień. Żegnaj i życzę powodzenia we wszystkim, co robisz”.

Wiadomości pożegnalne, jeśli to Ty odchodzisz

Jeśli to Ty odchodzisz z firmy, Twoja wiadomość pożegnalna będzie znacznie inna niż niektóre z poprzednich przykładów. Zazwyczaj te pożegnania dotyczą całej firmy, zwracając się zarówno do menedżerów, jak i współpracowników. To Twoja szansa, aby pokazać swoje uznanie, uznać wpływ firmy na Twoją karierę i odejść z pozytywnym akcentem zawodowym.

 • „Chociaż jestem gotowy do rozpoczęcia kolejnego etapu mojej kariery, będzie mi naprawdę brakowało pracy w [FIRMA]. Dziękuję każdemu z Was za to, że daliście mi umiejętności i pewność, że mogę robić to, co najlepsze. Dzięki waszemu wsparciu jestem lepszą osobą i pracownikiem, a wasze lekcje zabiorę ze sobą w moją kolejną wielką przygodę.Będzie mi was wszystkich brakowało. Dziękuję i żegnam”.
 • „Praca dla tej firmy w ciągu ostatnich pięciu lat była jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń w moim życiu. Pomogła mi ona ewoluować i rozwijać się w mojej karierze. Daliście mi wspaniały przykład do naśladowania i dziękuję za wszystkie wspaniałe wspomnienia.W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt pod adresem [EMAIL]. Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia w dalszej pracy”.
 • „Ten zespół odegrał integralną część mojego sukcesu tutaj w [FIRMA]. Nie byłbym osobą, którą jestem dzisiaj bez wskazówek i wsparcia wszystkich moich kolegów i niesamowitego przywództwa mojego zespołu menedżerskiego. Zamierzam zabrać ze sobą wszystkie lekcje i umiejętności, które zdobyłem, gdy będę wykonywał ten kolejny skok wiary w mojej karierze.Z niecierpliwością czekam na kontakt i do usłyszeniao sukcesach drużyny. Życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego. Żegnajcie!”
 • „Cieszyłam się, że jestem częścią tego wydziału i z każdym z was mam wiele wspaniałych wspomnień. Będzie mi brakowało pracy z wami wszystkimi. Byliście niesamowici i pomogliście ukształtować mnie na pewnego siebie profesjonalistę, którym jestem dzisiaj.Bardzo dziękuję za przyczynienie się do mojego sukcesu i nigdy nie zapomnę tego, czego się nauczyłam pracując tutaj. Dziękuję Wam wszystkim i wiem, że będziecie dalej doskonalić się beze mnie. Do widzenia.”
 • „Byłem błogosławiony mogąc poznać blisko wielu z Was podczas mojej kadencji tutaj w [FIRMIE]. Zabieram ze sobą wiele wspomnień. Ale co ważniejsze, zabieram wspaniałe lekcje, których wszyscy mnie nauczyliście.Proszę, kontynuujcie wzajemne wspieranie się. To właśnie sprawia, że ten zespół działa tak dobrze. Powodzenia dla was wszystkich i życzenia dalszych sukcesów”.

Zakończenie

Jak widzisz, napisanie miłej wiadomości pożegnalnej dla współpracownika nie musi być trudne. W rzeczywistości, może to być wręcz zabawne, gdy już się tego nauczysz! Przemyśl swój wspólny czas, utrzymaj go w pozytywnym tonie i wyraź uznanie dla ich pracy. To wszystko, czego potrzeba!

Zobacz też:

Kiedy możesz zacząć pracę? 7 wskazówek, jak odpowiedzieć!

Co wziąć pod uwagę szukając nowej pracy? Zwróć uwagę na te 5 spraw!

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Jak odrzucić ofertę pracy? Przykłady emaili!

Previous article

Najlepsze strony internetowe dla pracy zdalnej i dodatkowych zleceń

Next article

You may also like

More in Kariera