KarieraZarządzanie Karierą

Wysokopłatne miejsca pracy dla początkujących do rozważenia w 2024 roku

0
Wysokopłatne miejsca pracy dla początkujących

Jeśli zastanawiasz się, jaka kariera jest dla Ciebie odpowiednia lub myślisz o zmianie pracy, chęć dowiedzenia się, jakie oferty pracy dla początkujących są dobrze płatne, jest całkowicie normalna. Wynagrodzenie jest ważną częścią każdej kariery, a wiedza o tym, co jest na stole, może pomóc w podjęciu decyzji!

Oto wysokopłatne miejsca pracy dla początkujących do rozważenia w 2024 roku. Poniższa lista oferuje wiele opcji w różnych branżach.

Wysokopłatne miejsca pracy dla początkujących – co jest uważane za poziom podstawowy?

Stanowiska dla początkujących to takie, które nie wymagają żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego w branży. Są one dosłownie wstępem do danej dziedziny. Stanowiska te znajdują się na samym dole drabiny korporacyjnej i często są synonimem niskich zarobków.

Jednak nie zawsze tak jest.

Dostępnych jest wiele dobrze płatnych stanowisk dla początkujących. W wielu branżach nowi pracownicy otrzymują zaskakująco wysokie wynagrodzenie. Może to pomóc ci wyprzedzić konkurencję, jednocześnie mając miejsce na rozwój.

1. Analityk finansowy

Analityk finansowy to osoba, która pomaga firmom zrozumieć ich obecną sytuację finansową. Ciężko pracują, aby gromadzić, przeglądać i analizować dane finansowe. W wielu przypadkach analitycy przedstawiają swoje ustalenia kluczowym decydentom.

Ta wysoko płatna praca na poziomie podstawowym jest bardzo ważna. Pomaga firmom podejmować rozsądne decyzje finansowe, ostatecznie prowadząc biznes do przodu.

Początkujący analityk finansowy może zarobić zaledwie 190 tysięcy rocznie. Wynagrodzenie to rośnie jednak dość szybko. W miarę zdobywania doświadczenia zakres ten może się podwoić, a nawet stać się sześciocyfrową pracą.

2. Specjalista ds. mediów społecznościowych

Media społecznościowe nigdzie się nie wybierają, a żadna firma nie może odnieść sukcesu bez obecności w Internecie. Specjalista ds. mediów społecznościowych pomaga poprawić reputację marki. Prowadzą konta na wielu platformach, tworzą unikalne treści, które przyciągają odbiorców i wchodzą w bezpośrednią interakcję z klientami.

Są doskonałym punktem kontaktowym z docelową grupą demograficzną, a ich praca pomaga markom zachować aktualność w świecie pełnym mediów.

Specjaliści mogą zacząć od wynagrodzenia w wysokości około 180 tysięcy rocznie. Jednak ta praca na poziomie podstawowym może zostać przekształcona w inne, które zarabiają znacznie więcej.

3. Specjalista ds. HR

Specjalista ds. HR zarabia około 210 tysięcy rocznie.

Ta praca jest kolejną, która jest ważna dla ogólnej działalności organizacji. HR oznacza zasoby ludzkie, AKA: najcenniejszy zasób firmy!

Specjaliści HR zajmują się wszystkimi sprawami związanymi z zatrudnieniem. Na przykład zajmują się listą płac, współpracują z rekruterami w celu obsadzenia stanowisk, przetwarzają dokumenty dotyczące świadczeń i nie tylko. Mogą również wdrażać nowych pracowników, rozpatrywać skargi i działać jako łącznik między pracownikami a kierownictwem wyższego szczebla.

Specjaliści pracują pod kierownictwem wysokiego szczebla HR. Zazwyczaj zarządzają codziennymi zadaniami działu i zajmują się pracami administracyjnymi.

4. Copywriter

Copywriting to doskonała praca dla początkujących, jeśli masz talent do posługiwania się słowem. Copywriterzy tworzą materiały tekstowe, które można zobaczyć na stronach internetowych, w reklamach drukowanych, na opakowaniach produktów i nie tylko. Copywriter tworzy kopie tekstu, jasne i proste!

Praca ta jest zawsze poszukiwana i może być również wykonywana zdalnie. Nie ma znaczenia, w jakiej branży działa firma. Prawdopodobnie będą potrzebować wysokiej jakości treści, aby promować swoją działalność i komunikować się z klientami.

Początkowe wynagrodzenie copywritera może wynosić około 310 tysięcy. Istnieje jednak możliwość uzyskania wyższego wynagrodzenia, jeśli wykonujesz tę pracę jako freelancer. Oznacza to, że może to być jedna z najlepiej płatnych prac dla początkujących!

5. Agent nieruchomości

Odnoszący sukcesy agent nieruchomości może zarabiać około 390 tysięcy rocznie. Ale w tej dziedzinie wszystko zależy od tego, co sprzedajesz!

Jak zapewne wiesz, agent nieruchomości to ktoś, kto zajmuje się marketingiem i sprzedażą domów. Praca ta jest jednak bardziej złożona niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Oprócz tworzenia ofert i treści marketingowych, agenci muszą prowadzić kupujących i sprzedających przez negocjacje. Do ich obowiązków należy także załatwianie formalności, współpraca z bankami i dbanie o to, by sprzedaż przebiegała sprawnie.

Zostanie agentem nieruchomości wymaga odpowiedniej licencji stanowej, ale jedyną barierą do jej uzyskania jest zdanie egzaminu i posiadanie dyplomu ukończenia szkoły średniej. Odnoszący sukcesy agenci mogą zarabiać znacznie więcej niż średnia pensja, a niektórzy nawet otwierają biura maklerskie.

6. Przedstawiciel handlowy

Podobnie jak agenci nieruchomości, przedstawiciele handlowi mają dużą elastyczność w swoich zarobkach. Średnia pensja wynosi około 275 tysięcy rocznie. Jednak ta wysoko płatna praca na poziomie podstawowym zazwyczaj ma plan wynagrodzeń oparty na prowizjach, co stwarza możliwości zarobienia znacznie więcej.

Praca na poziomie podstawowym wymaga sprzedaży produktów i usług docelowej grupie demograficznej firmy. W zależności od tego, co sprzedajesz, może to wymagać dogłębnych badań potencjalnych klientów, miesięcy opracowywania ofert sprzedaży i ciągłej obsługi klienta w celu utrzymania wartościowych kont.

7. Asystent wykonawczy

Zapytaj każdego, kto pracuje z odnoszącymi sukcesy menedżerami C-suite, a powiedzą ci, że ich asystenci są tymi, którzy utrzymują biznes! Asystent wykonawczy jest prawą ręką dyrektora generalnego lub innego wpływowego dyrektora biznesowego. Są oni odpowiedzialni za dbanie o szczegóły.

Asystenci zazwyczaj spędzają swoje dni na zarządzaniu harmonogramami, umawianiu spotkań, wykonywaniu obowiązków administracyjnych i wykonywaniu wszelkich innych zadań, których może potrzebować dyrektor. Jest to wymagająca praca, ale może utorować drogę do wielu możliwości rozwoju.

Średnie wynagrodzenie asystenta zarządu wynosi około 175 tysięcy rocznie.

8. Specjalista IT

Specjalista IT, znany również jako technik IT, pomaga w utrzymaniu płynnego działania systemów komputerowych i oprogramowania. Są to „eksperci techniczni” organizacji pracujący nad zapewnieniem, że firma wykorzystuje każdą uncję zasobów komputerowych.

Specjaliści instalują nowe systemy, utrzymują sieci i obsługują żądania technologiczne z wielu działów. Jako specjalista, twój dzień może obejmować pomoc innym pracownikom w rozwiązywaniu problemów z komputerami lub modernizację całych stosów technologicznych. Jak można sobie wyobrazić, taki poziom wpływu na biznes sprawia, że jest to dobrze płatna praca dla początkujących. Za swoje wysiłki specjaliści IT zarabiają około 260 tysięcy rocznie.

9. Pracownik naukowy

Zostanie pracownikiem naukowym jest czymś, co wielu studentów rozważa podczas kończenia edukacji. Jednak może to być satysfakcjonująca praca na poziomie podstawowym, nawet jeśli jesteś którzy nie mają obecnie ukończonych studiów. W dolnej części wynagrodzenia mogą wynosić około 235 tysięcy rocznie. Liczba ta może znacznie wzrosnąć w zależności od wykształcenia.

Jak sugeruje nazwa stanowiska, pracownik naukowy jest odpowiedzialny za współpracę z profesorami i profesjonalnymi badaczami akademickimi. Współpracownicy zazwyczaj przesiewają dane, przeglądają wyniki, tworzą raporty i sprawiają, że dane są bardziej reprezentatywne.

10. Inżynier środowiska

Inżynierowie środowiskowi to ważne stanowisko, na które w przyszłości prawdopodobnie wzrośnie zapotrzebowanie. Praca ta polega na poprawie stanu środowiska. Inżynierowie zazwyczaj pracują dla agencji rządowych w celu zbadania i wdrożenia środków zrównoważonego rozwoju.

Może to obejmować dopracowanie działań związanych z recyklingiem, współpracę z gospodarką odpadami, podejmowanie kroków w celu ograniczenia zanieczyszczeń i nie tylko. Wynagrodzenia zaczynają się od około 380 tysięcy, co czyni to stanowisko jednym z najlepiej płatnych stanowisk dla początkujących.

11. Specjalista ds. marketingu treści

Specjalista ds. marketingu treści może zarobić około 190 tysięcy rocznie. Ale podobnie jak w przypadku innych stanowisk, wynagrodzenia mogą się różnić.

Jako specjalista ds. treści, Twoim zadaniem będzie tworzenie treści, które wspierają cyfrowe działania marketingowe firmy. Stanowisko to jest nieco bardziej skoncentrowane niż ogólny marketing. Priorytetem są treści cyfrowe, które pomagają sprzedawać produkty lub usługi.

Możesz tworzyć posty na blogach, reklamy cyfrowe na potrzeby kampanii marketingowych i nie tylko. Firmy często dużo inwestują w cyfrowe kampanie reklamowe, więc specjaliści ds. marketingu treści będą zajęci bez względu na porę roku.

12. Pielęgniarka

Oto satysfakcjonująca praca, która może być dobrze płatna już od pierwszego dnia. Zostanie zarejestrowaną pielęgniarką wymaga specjalnego szkolenia i certyfikacji. Ale kiedy już je zdobędziesz, możesz dostać pracę gdziekolwiek!

Wynagrodzenie początkowe wynosi około 200 tysięcy rocznie. Mogą one jednak szybko wzrosnąć do około 280 tysięcy w ciągu kilku lat. Wiele pielęgniarek szczęśliwie pozostaje na tym samym stanowisku przez wiele lat. Istnieją jednak możliwości zdobycia większej liczby certyfikatów i wyższego wynagrodzenia.

Praca pielęgniarki jest bardzo zróżnicowana. Są one głównie odpowiedzialne za opiekę nad pacjentami i pomoc lekarzom.

13. Fizjoterapeuta

Fizjoterapia to kolejny zawód w dziedzinie medycyny. Praca ta koncentruje się na pomaganiu pacjentom w poprawie mobilności i funkcji fizycznych. Jest mniej inwazyjna niż inne formy leczenia, dzięki czemu ta praca na poziomie podstawowym jest doskonałym wyborem dla tych, którzy nie chcą wchodzić w intensywne aspekty opieki zdrowotnej.

Zostanie fizjoterapeutą wymaga zaawansowanego stopnia naukowego. Po jego uzyskaniu można rozpocząć pracę w tym zawodzie i zarabiać około 250 tysięcy rocznie. Jest to nie tylko dobrze płatna praca na poziomie podstawowym, ale także zazwyczaj wiąże się z dobrymi świadczeniami, a wynagrodzenie rośnie wraz z doświadczeniem. Zapewnia to doskonałą równowagę między stabilnością a dużą przestrzenią do rozwoju.

14. Księgowy

Księgowi mogą cieszyć się pensją początkową w wysokości 290 tysięcy lub więcej. Każda firma potrzebuje specjalistów ds. księgowości, więc jest to praca z fantastycznymi perspektywami na przyszłość.

Praca jest bardzo zróżnicowana. W zależności od tego, gdzie pracujesz, możesz być odpowiedzialny za obsługę faktur korporacyjnych, wynagrodzeń, wypłacanie premii itp. W większości przypadków księgowi sprawdzają wydatki, zarządzają logistyką sezonu podatkowego i dostarczają informacji o kondycji finansowej firmy.

Praca ta może być wykonywana na wiele sposobów. Księgowość jest stanowiskiem podstawowym, ale można szybko przejść do specjalizacji w inwestycjach, finansach korporacyjnych i nie tylko.

15. Projektant UX

Żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie. Oprogramowanie jest wszędzie, a programiści potrzebują projektantów UX, aby zapewnić jego doskonały wygląd i funkcjonowanie.

Projektant UX jest odpowiedzialny za doświadczenie użytkownika. Jako projektant tworzysz interfejs użytkownika, zarządzasz przepływami pracy, dostosowujesz funkcjonalność i nie tylko. To coś więcej niż tylko wybór odpowiednich kolorów i przycisków. Jest to dość mało stresująca praca, a jednocześnie złożona i dobrze płatna!

Jako początkujący projektant UX możesz zarobić 380 tysięcy rocznie. Perspektywy pracy są również doskonałe, dzięki wszechobecności oprogramowania, aplikacji i stron internetowych.

16. Pracownik ds. inwestycji

Specjalista ds. inwestycji zazwyczaj pracuje dla firm finansowych, banków i innych instytucji zajmujących się inwestycjami pieniężnymi. Świat finansów jest pełen możliwości, dzięki czemu jest to jedna z najlepiej płatnych ofert pracy dla początkujących na liście. Na tym stanowisku można zarobić około 250 tysięcy rocznie.

Ale co będziesz robić?

Pracownicy inwestycyjni są przede wszystkim odpowiedzialni za analizę danych finansowych. Prowadzą również badania, prezentacje, zajmują się obowiązkami administracyjnymi i zarządzają transakcjami z klientami. Celem jest pomoc specjalistom inwestycyjnym wysokiego szczebla w osiągnięciu jak najwyższego zwrotu z inwestycji.

17. Specjalista ds. marketingu

W marketingu jest dużo pieniędzy. Od tradycyjnej reklamy drukowanej po marketing cyfrowy, specjaliści są bardzo poszukiwani. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 250 tysięcy, ale ta pensja na poziomie podstawowym może szybko się podwoić, gdy zdobędziesz więcej doświadczenia w tej dziedzinie.

Specjalista ds. marketingu jest jednym z członków większego zespołu. Pracujesz jako jeden z elementów układanki, aby ukończyć duże kampanie marketingowe i małe projekty. Niezależnie od tego, nad czym pracujesz, możesz opracowywać nowe koncepcje reklamowe, zarządzać logistyką wydawniczą, współpracować z klientami w celu zrozumienia ich potrzeb i nie tylko.

18. Asystent ds. kredytów hipotecznych

Asystenci ds. kredytów hipotecznych pomagają rodzinom znaleźć wymarzone domy. Nie jest to tak efektowna praca, jak inne wysoko płatne stanowiska, takie jak agent nieruchomości, ale mimo to jest satysfakcjonująca.

W tej pracy pomagasz początkującym właścicielom domów sfinansować zakup i uzyskać najlepszą ofertę na nieruchomość. Stanowisko to wymaga mnóstwa organizacji i wielu godzin poszukiwań. Asystenci muszą także radzić sobie z mnóstwem papierkowej roboty.

Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi około 240 tysięcy rocznie, co sprawia, że jest to dobrze płatna praca dla początkujących. Niektóre stanowiska mogą również oferować premie i możliwość szybkiego rozwoju.

19. Konsultant ds. zarządzania

Średnie wynagrodzenie konsultanta ds. zarządzania wynosi około 350 tysięcy rocznie. Ta praca jest kolejną, która może mieć duży wpływ na firmy, zarówno duże, jak i małe. Jest to wpływowa kariera, za którą organizacje są skłonne dużo zapłacić.

Jako konsultant ds. zarządzania Twoim zadaniem będzie pomaganie firmom w doskonaleniu się. Będziesz przyglądać się codziennym operacjom organizacji, znajdować obszary wymagające poprawy i sugerować, w jaki sposób firma może wdrożyć zmiany.

Jest to nie tylko jedna z najlepiej płatnych ofert pracy dla początkujących, ale także potencjał zarobkowy może wzrosnąć.w miarę zdobywania doświadczenia.

20. Specjalista ds. roszczeń ubezpieczeniowych

Wejście do świata likwidacji szkód ubezpieczeniowych nie jest trudne. Wystarczy ukończyć szkołę średnią. Niektóre stany wymagają specjalnych licencji, ale nie ma potrzeby zdobywania dyplomu, aby je uzyskać.

Likwidator szkód przeprowadza dogłębne badania dotyczące roszczenia. Przeglądają dokumentację, przeprowadzają wywiady i nie tylko. Celem jest ocena szkód, sprawdzenie, czy roszczenie jest uzasadnione i podjęcie decyzji, czy firma ubezpieczeniowa powinna je odrzucić, czy zaakceptować.

Jest to poważna praca, ale oferuje wiele możliwości awansu. Roczne wynagrodzenie wynosi około 230 tysięcy złotych.

21. Paralegal

Paralegaliści zarabiają około 240 tysięcy rocznie. Jest to fantastyczna praca na poziomie podstawowym, która jest dobrze płatna dla osób studiujących prawo. Dla wielu prawników jest to pierwsza praca w tej dziedzinie.

Głównym obowiązkiem paralegal jest wykonywanie zadań administracyjnych wymaganych przez prawników. Obejmuje to wypełnianie dokumentów, przygotowywanie prezentacji na sali sądowej i nie tylko. Przeprowadzają również badania i rozmowy z klientami.

Paralegaliści wykonują wiele ciężkich zadań dla prawników. Bez nich większość profesjonalistów w dziedzinie prawa nie byłaby tak wydajna. Dlatego jest to tak dobrze płatna praca na poziomie podstawowym.

22. Analityk baz danych

Praca na tym stanowisku wymaga dogłębnej znajomości technologii i komputerowych baz danych. Firmy wykorzystują bazy danych do wszystkiego, od zarządzania danymi finansowymi po porządkowanie informacji o klientach. Niezależnie od przypadku, potrzebują analityków, którzy nadadzą temu wszystkiemu sens.

Analityk spędza czas na wprowadzaniu danych liczbowych i podejmowaniu kroków w celu utrzymania bazy danych. Może to obejmować tworzenie programów, rozdzielanie danych w sposób bardziej czytelny itp. Praca wykonywana na tym stanowisku może pomóc firmom w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących codziennych operacji i przyszłych inwestycji.

Jest to wysoko płatna praca na poziomie podstawowym ze względu na kluczową rolę, jaką odgrywa. Analityk baz danych może zarobić średnio 340 tysięcy rocznie.

23. Asystent PR

PR to skrót od public relations. Większość firm posiada dział public relations. Są oni odpowiedzialni za utrzymywanie organizacji w łaskach opinii publicznej, zarządzanie komunikatami prasowymi, wizerunkiem publicznym i nie tylko.

Jako asystent PR będziesz pomagać kierownictwu PR wyższego szczebla. W większości przypadków praca polega na przeprowadzaniu badań, przygotowywaniu prezentacji, zarządzaniu komunikacją między klientami i nie tylko.

Za taką pracę asystent PR zarabia około 180 tysięcy złotych rocznie. Podobnie jak w przypadku innych podstawowych stanowisk asystenckich, istnieje możliwość awansu. Wielu asystentów wspina się po drabinie korporacyjnej, a nawet zostaje kierownikami.

24. Naukowiec ds. danych

Oto stanowisko wymagające sporego wykształcenia, by odnieść sukces. Żyjemy w czasach „big data”. Firmy zbierają informacje na lewo i prawo, co skutkuje skarbnicą danych, których nie wiedzą, jak wykorzystać.

Data scientist jest odpowiedzialny za nadanie sensu tym informacjom. Organizują, analizują i interpretują dane. Twoja praca w tej dziedzinie pomaga firmom podejmować krytyczne decyzje. Ostatecznym rezultatem tej pracy są praktyczne spostrzeżenia, które firmy mogą dobrze wykorzystać.

Silne zrozumienie statystyk i modeli danych jest koniecznością. Wynagrodzenie początkowe lub analityków danych wynosi około 260 tysięcy rocznie. Jest to nie tylko popyt z możliwością rozwoju, ale także świetna praca dla introwertyków.

25. Programista

Ostatnią wysoko płatną pracą na poziomie podstawowym jest programista. Oprogramowanie jest bardziej powszechne niż kiedykolwiek. Nie jest to już biznes ograniczony do firm technologicznych.

Obecnie firmy potrzebują programistów do tworzenia aplikacji zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jest to bardzo pożądana praca i istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie kariery. Możesz zacząć od tworzenia gier, współpracować z dedykowanymi firmami programistycznymi lub być jedynym programistą dla firmy, która potrzebuje własnych aplikacji.

Niezależnie od przypadku, istnieje wiele możliwości rozwoju. Początkowa pensja na tym stanowisku wynosi około 260 tysięcy złotych rocznie, ale w miarę zdobywania doświadczenia można łatwo osiągnąć sześciocyfrową kwotę.

Podsumowanie

Teraz, gdy zapoznałeś się już z kilkoma wysokopłatnymi ofertami pracy dla początkujących, nadszedł czas, abyś zdecydował, czy któraś z nich jest dla Ciebie atrakcyjna. Nawet jeśli konkretne stanowisko nie jest odpowiednie, być może branża oferuje inną opcję, która jest odpowiednia!

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Jak reagować na złe relacje z szefem – 5 prostych kroków!

Previous article

Praca dla introwertyków – oto 31 najlepszych ofert!

Next article

You may also like

More in Kariera