KarieraZarządzanie Karierą

Niskostresowe zawody – oto 37 najlepszych, które zapewnią ci spokój w pracy (2024)

0
Niskostresowe zawody

Nie powinno być szokiem, że wiele osób chce mieć pracę o niskim poziomie stresu. Jednak znalezienie takiej pracy jest trudniejsze niż się wydaje! Niektóre prace, które wydają się być stresujące, w rzeczywistości takie nie są, a inne kariery, które wydają się spokojne, są zupełnym przeciwieństwem.

Niskostresowe zawody

Niskostresowe zawody – poniższa lista najlepszych pomoże ci przebić się przez hałas i znaleźć karierę, która nie będzie cię codziennie denerwować.

1. Masażysta

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 170 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Dyplom ukończenia szkoły średniej i certyfikowany program szkoleniowy

Masażyści są dostawcami relaksu, ale nie tylko ich klienci otrzymują pomoc. Głównym celem terapeuty jest ukojenie zmęczonych i przepracowanych mięśni. Masażysta manipuluje mięśniami i tkankami, aby poprawić krążenie limfy, zwalczyć ból i wywołać ogólne poczucie spokoju.

Środowiska o niskim poziomie stresu są powszechne. Większość masażystów pracuje w spokojnym, cichym otoczeniu. Muszą kultywować przestrzeń roboczą dla swoich klientów, aby zapewnić poczucie spokoju i zapobiec nadmiernej stymulacji, co sprawia, że jest to również świetna praca o niskim poziomie stresu!

2. Ortotyk lub protetyk

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 290 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł magistra w dziedzinie ortotyki lub protetyki

Ortotycy i protetycy oferują podobne usługi. Protetycy pracują ze sztucznymi kończynami. Tymczasem ortotycy zazwyczaj zajmują się ortezami wspierającymi kolana lub kręgosłup.

Tak czy inaczej, te dwie ścieżki kariery oferują mało stresujące środowisko i duże bezpieczeństwo pracy. Zawody te są również satysfakcjonujące, ponieważ ich praca ma wymierny wpływ na życie pacjentów. Produkują oni urządzenia wspomagające leczenie, które pomagają ludziom odzyskać mobilność.

Większość ortotyków i protetyków cieszy się również doskonałą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, umożliwiając wejście na pole medyczne bez stresu związanego z byciem lekarzem.

3. Technical Writer

 • Średnie roczne wynagrodzenie:  300 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z informatyki, inżynierii lub odpowiedniej dziedziny technicznej

Praca technical writera polega na logicznym i efektywnym kompilowaniu informacji. W przeciwieństwie do innych stanowisk pisarskich, pisarze techniczni nie potrzebują odrobiny kreatywności, aby odnieść sukces. Muszą jednak posiadać szczegółową wiedzę na dany temat.

Pisarze techniczni mogą pracować w wielu różnych dziedzinach. Ogólnie rzecz biorąc, praca jest oparta na danych i prosta, dzięki czemu jest to praca mało stresująca, z niewielką interakcją społeczną lub nadmiernie stymulującymi sytuacjami.

4. Bibliotekarz

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 240 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z bibliotekoznawstwa lub odpowiedniej dziedziny

Nic dziwnego, że bibliotekarze mają jedną z najmniej stresujących prac. Czy można sobie wyobrazić spokojniejsze środowisko pracy niż biblioteka?

Zazwyczaj bibliotekarze są zatrudniani przez uniwersytety, szkoły publiczne, muzea, a nawet kancelarie prawne. Ich praca polega na zarządzaniu obszerną kolekcją materiałów. Bibliotekarze mogą również klasyfikować nowe prace, pomagać w badaniach i zarządzać personelem w celu utrzymaniap sprawnie działająca biblioteka.

5. Astronom

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 470 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Stopień naukowy doktora w dziedzinie astronomii, fizyki i innych nauk pokrewnych

Jeśli kochasz kosmos, zostanie astronomem może być dla Ciebie. Astronomowie pracują nad odkrywaniem tajemnic wszechświata poprzez matematykę, eksperymenty i uważne obserwacje.

Zostanie astronomem zajmuje wiele lat, ponieważ większość stanowisk wymaga wysokiego poziomu wykształcenia. Ale kiedy już wejdziesz w tę dziedzinę, większość czasu spędzasz na badaniu tematu, który już kochasz. Charakter pracy sprawia, że jest to również praca bezstresowa.

6. Doradca genetyczny

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 340 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł magistra w odpowiedniej dziedzinie

Doradztwo genetyczne to wyjątkowa i mało stresująca ścieżka kariery, która oferuje również bezpieczeństwo finansowe. Doradcy zazwyczaj pracują w warunkach biurowych lub laboratoryjnych. Ich zadaniem jest ocena historii zdrowia rodziny pacjenta i zalecanie testów w celu uniknięcia potencjalnych genetycznie powiązanych problemów zdrowotnych.

Praca ta koncentruje się bardziej na możliwości wystąpienia chorób niż na leczeniu istniejących problemów. W rezultacie możesz pomagać innym, nie zajmując się bezpośrednio leczeniem pacjenta.

7. Geolog

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 370 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie nauk geologicznych

Geolog pracuje nad dalszym zrozumieniem przez ludzi fizycznych cech Ziemi. Badają jej skład i strukturę. W ten sposób mogą dowiedzieć się więcej o przeszłości, obecnym stanie i przyszłości planety.

Jest to praca o niskim poziomie stresu, ponieważ codzienna praca geologa jest dość prosta i analityczna. Spędzają oni całe dnie podróżując do miejsc pracy, zbierając próbki i analizując dane. Jako naukowiec możesz również prowadzić obserwacje, przeprowadzać badania i tworzyć raporty.

8. Kartograf

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 270 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z kartografii, geografii, inżynierii geodezyjnej i innych pokrewnych dziedzin.

Kartografia to mało stresująca praca, która łączy pracę w terenie z pracą biurową. Kartograf to nowoczesny twórca map. Używają zaawansowanego oprogramowania do mapowania lokalizacji i gromadzenia danych fizycznych.

Kartografowie spędzają całe dnie na zewnątrz, używając narzędzi i oprogramowania do wykonywania pomiarów w terenie. W biurze kartograf ma zazwyczaj stabilny harmonogram ze spokojnymi terminami i nie musi wykonywać intensywnej i stresującej pracy.

9. Hydrolog

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 360 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie nauk o środowisku, geologii lub inżynierii lądowej.

Oto kolejna praca, która wymaga wielu godzin spędzonych na łonie natury. Celem hydrologa jest badanie przepływu wody przez skorupę ziemską. Hydrolodzy nie tylko zbierają dane na temat rzek i oceanów, ale także analizują, w jaki sposób wody gruntowe przemieszczają się pod naszymi stopami.

Ich praca może również obejmować badanie opadów atmosferycznych i ich wpływu na przepływ wody. Jako hydrolog będziesz spędzać czas na świeżym powietrzu lub w laboratorium.

10. Naukowiec ds. środowiska

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 310 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie nauk o środowisku

Nauki o środowisku to rozwijająca się dziedzina, która wymaga spędzania znacznej ilości czasu na świeżym powietrzu. Naukowcy pracują nad zrozumieniem wpływu zanieczyszczeń na środowisko i opracowują sposoby zmniejszenia ich wpływu na dziką przyrodę.

Dziedzina ta ewoluuje, ale nauka o środowisku jest uważana za stosunkowo mało stresującą pracę. Praca opiera się na badaniach, obejmujących pobieranie próbek danych, badania i dużo czasu w laboratorium analizującym dane.

11. Architekt baz danych

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 400 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z informatyki, inżynierii komputerowej lub innych pokrewnych dziedzin

Architekt baz danych pracuje nad opracowaniem struktury zarządzania danymi, która spełnia potrzeby klientów. Mogą pracować w wielu różnych branżach, ale zazwyczaj pracują na poziomie przedsiębiorstwa, aby pomóc firmom w rozwoju. Wizja architekta może pomóc poprawić wydajność, zarządzać logistyką, a nawet wejść na nowe rynki.

Zostanie architektem baz danych wymaga głębokiego zrozumienia sieci i ogólnej informatyki. Jest to jednak niezależne stanowisko, które nie wymaga wiele praktycznej pracy poza projektowaniem.

12. Projektant przemysłowy

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 300 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, architektury lub inżynierii

Projektant przemysłowy wciela pomysły w życie. Jego rolą w firmie jest opracowywanie koncepcji wytwarzanych produktów. Może to obejmować wszystko, od samochodów po lampy biurkowe!

Praca ta charakteryzuje się dużą elastycznością. Co więcej, jest to praca stosunkowo bezstresowa, ponieważ polega na projektowaniu, a nie wdrażaniu. Projektanci przemysłowi opracowują koncepcje, podczas gdy inni zastanawiają się, jak je zrealizować.

13. Inżynier mechanik

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 360 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z inżynierii mechanicznej

Jako inżynier mechanik możesz skorzystać ze stabilności finansowej, bezpieczeństwa zatrudnienia i elastyczności w sposobie pracy. Dodatkowo, praca ta może być stymulująca intelektualnie dla tych, którzy lubią rozwiązywać problemy.

Praca inżyniera mechanika polega na projektowaniu i testowaniu sprzętu. Ponownie, dokładne wymagania zawodowe będą się różnić w zależności od stanowiska, ale wielu uważa inżynierów mechaników za profesjonalnych rozwiązywaczy problemów. Wymyślają oni rozwiązania mające na celu poprawę wydajności za pomocą środków mechanicznych.

14. Fizyk

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 380 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z fizyki

Podobnie jak geolodzy i naukowcy zajmujący się środowiskiem, fizycy prowadzą badania i opracowują teorie w celu pogłębienia ludzkiej wiedzy. Jak sugeruje ich stanowisko, fizycy zajmują się zjawiskami fizycznymi. Przeprowadzają eksperymenty, aby dowiedzieć się więcej o właściwościach materii i energii.

Jest to zazwyczaj bardzo spokojna praca, ponieważ fizycy zazwyczaj pracują w warunkach laboratoryjnych. Nie ma tu zbyt wiele pracy fizycznej, a ci naukowcy zazwyczaj otrzymują bardzo wysokie wynagrodzeniey dobrze za swoją pracę.

15. Asystent fizjoterapii

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 230 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Stopień zapoznania się z odpowiednim szkoleniem zawodowym

Ta mało stresująca praca korzysta z niskich wymagań wstępnych i bezpieczeństwa pracy. W przeciwieństwie do innych stanowisk, nie ma potrzeby inwestowania w kilka lat studiów. W połączeniu z przyzwoitym potencjałem początkowego wynagrodzenia, łatwo jest dostać się do tej branży bez obaw, które towarzyszą innym stanowiskom.

Asystenci pracują pod kierunkiem fizjoterapeuty. Pomagają pacjentom wykonywać ćwiczenia, które poprawiają mobilność i wspierają powrót do zdrowia po kontuzji.

16. Inżynier rolnictwa

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 400 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z inżynierii rolniczej lub inżynierii biologicznej

Współczesne rolnictwo jest znacznie bardziej złożone, niż ludzie zdają sobie z tego sprawę. Gospodarstwa rolne są ogromne i wymagają floty maszyn, aby dostarczyć produkty na stół. Inżynierowie rolnictwa są odpowiedzialni za projektowanie i konserwację maszyn, które sprawiają, że nowoczesne rolnictwo jest możliwe.

Praca ta obejmuje projektowanie, budowę i ciągłe ulepszanie sprzętu rolniczego. Jest to mało stresująca praca, ponieważ większość inżynierów skupia swoją uwagę na maszynach, a nie na samej sztuce rolniczej. Zazwyczaj pracują oni samodzielnie lub w małych zespołach na miejscu.

17. Statystyk

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 385 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Magister statystyki lub licencjat z matematyki, ekonomii, informatyki lub nauk aktuarialnych

Ci, którzy lubią pracować samodzielnie przy komputerach, mogą chcieć zostać statystykiem. Praca ta jest ważna, ponieważ obejmuje gromadzenie, organizowanie i interpretowanie cennych danych. Statystycy przesiewają liczby, aby utworzyć użyteczne dane, które firmy mogą wykorzystać do poprawy swoich wyników finansowych.

Pomimo dużej roli, jaką statystycy mogą odegrać w organizacji, jest to jedna z najspokojniejszych prac, jakie można znaleźć. Statystycy spędzają większość czasu pracując samotnie, zagłębiając się w liczby.

18. Dyrektor artystyczny

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 450 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie sztuki, projektowania graficznego lub innych kreatywnych dziedzinach

Nie ma lepszego sposobu na uniknięcie stresu niż wejście w dziedzinę, którą już kochasz. Artyści mogą wykorzystać swoje umiejętności, aby wspiąć się po drabinie korporacyjnej jako dyrektorzy artystyczni. Na tym stanowisku Twoim zadaniem jest opracowywanie koncepcji projektowych i prezentacji na potrzeby kampanii reklamowych, komunikacji w mediach społecznościowych i nie tylko.

Wiele organizacji zatrudnia dyrektorów artystycznych, więc wybór kariery jest bardzo wszechstronny. Istnieją również możliwości pracy jako freelancer lub niezależny wykonawca.

19. Profesor filozofii i religii

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 360 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Doktorat z filozofii lub religioznawstwa

Filozofia i religia mogą być gorącymi tematami, ale uczenie się i nauczanie tych tematów w środowisku akademickim jest zwykle bardzo spokojnym doświadczeniem. W przeciwieństwie do przedmiotów podstawowych, takich jak matematyka czy nauki ścisłe, kursy te są bardziej otwarte na interpretację i ekspresji.

Prowadzenie kursów z filozofii, religii lub teologii może być bardzo satysfakcjonujące. Nie tylko możesz dzielić się swoją wiedzą, ale także otaczać się otwartymi dyskusjami i zdrowymi debatami.

20. Naukowiec ds. żywności

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 320 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z nauk o żywności, biologii inżynierii rolniczej lub innych pokrewnych dziedzin

Następnym razem, gdy wybierzesz swoją ulubioną przekąskę w sklepie spożywczym, poświęć chwilę, aby podziękować naukowcom zajmującym się żywnością, dzięki którym stało się to możliwe! Naukowcy zajmujący się żywnością badają złożoną naturę żywności. Analizują zawartość składników odżywczych, odkrywają nowe źródła żywności i prowadzą badania w celu zapewnienia, że przetworzona żywność jest bezpieczna.

Dziedzina ta obejmuje wiele dyscyplin. Obejmuje jednak wiele prac laboratoryjnych, obserwacji i badań. W rezultacie jest to jedna z najlepszych prac o niskim poziomie stresu, jakie można znaleźć.

21. Architekt krajobrazu

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 130 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Dyplom ukończenia szkoły średniej

Wiele badań wskazuje na związek między przebywaniem na świeżym powietrzu podczas ćwiczeń fizycznych a obniżeniem poziomu stresu. Jako architekt krajobrazu możesz spędzać dzień na świeżym powietrzu, pracując na łonie natury. Chociaż wiąże się to z pracą fizyczną, jest to łatwa dziedzina do podjęcia.

Ogrodnicy wykonują różne obowiązki, w tym koszenie trawników, zbieranie śmieci i wiele innych. Praca może być wymagająca, ale efekt końcowy jest zawsze satysfakcjonujący. Nie musisz też martwić się o zabieranie pracy ze sobą do domu!

22. Ortodonta

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 830 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Doktor medycyny stomatologicznej ze specjalnością ortodoncja

Ortodoncja to dobrze płatna dziedzina, która nie wiąże się z dużym codziennym stresem. Podczas gdy inni pracownicy służby zdrowia muszą przekazywać złe wiadomości lub pracować z chorymi pacjentami, ortodonci zazwyczaj nie muszą się o to martwić. Po prostu pracują nad tworzeniem pięknych uśmiechów, które pozostawiają pacjentów szczęśliwymi!

Ta ścieżka kariery wymaga dużo ciężkiej pracy. Jest jednak bardzo dobrze płatna i oferuje niesamowite bezpieczeństwo pracy.

23. Profesor geografii

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 240 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Doktorat z geografii

Profesorowie geografii zazwyczaj uczą studentów na lokalnych uczelniach lub dużych uniwersytetach. Chociaż geografia opiera się na nauce, jest to mało stresujący temat, który może być ekscytujący dla tych, którzy naprawdę interesują się fizycznymi cechami Ziemi.

Profesorowie mogą dzielić się swoją wiedzą ze zmieniającą się klasą studentów, ostatecznie zdobywając kadencję i uzyskując pewność zatrudnienia do końca swojej kariery.

24. Materiałoznawca

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 350 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z chemii lub dziedzin pokrewnych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób producenci wymyślili materiały syntetyczne, takie jak PVC lub PE? Było to możliwe dzięki pracy naukowca zajmującego się materiałami!

Materiałoznawca bada strukturę i skład materiałów. Jego celem jest tworzenie nowych materiałów lub ulepszanie tych, które już posiadamy.

Praca ta opiera się na nauce, co oznacza, że naturalnie nie jest zbyt stresująca. Ty może pracować niezależnie, aby przeprowadzać eksperymenty, badać dane i nie tylko.

25. Dietetyk

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 240 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z zakresu żywienia lub pokrewnej dziedziny

Dietetycy mogą pracować w wielu różnych środowiskach. Można ich spotkać w szpitalach, prywatnych gabinetach, a nawet na niezależnych stanowiskach.

Ich zadaniem jest pomoc osobom i rodzinom w opracowaniu planu żywieniowego, który będzie odpowiedni dla ich celów zdrowotnych i fitness. To coś więcej niż tylko układanie diet. Dietetycy opracowują zrównoważone plany żywieniowe, które zachęcają do zmiany stylu życia i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Jest to satysfakcjonująca kariera, która może sprzyjać prawdziwym zmianom, będąc jednocześnie pracą o niskim poziomie stresu w porównaniu z wieloma innymi stanowiskami w dziedzinie medycyny.

26. Naukowiec ds. danych

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 390 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie nauki o danych lub dziedzin związanych z komputerami

Firmy zbierają góry danych od badaczy, ale nie są w stanie ich wykorzystać bez pomocy analityka danych. Naukowcy zajmujący się danymi analizują i organizują informacje, analizując je tak, aby były łatwe do zrozumienia i wykorzystania.

Niemal każda branża potrzebuje analityków danych, więc nie brakuje dostępnych stanowisk. Co najlepsze, data scientists zazwyczaj pracują samodzielnie i często mają możliwość wykonywania swojej pracy w domu (co sprawia, że jest to jedna z najlepszych prac dla introwertyków).

27. Kurator

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 500 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł licencjata w dziedzinie sztuki, historii, muzealnictwa i innych pokrewnych dziedzin

Życie kuratora jest na ogół dość spokojne. Polega ono na nadzorowaniu kolekcji sztuki lub dokumentów historycznych. Kuratorzy często zarządzają również metodami konserwacji, organizacją i katalogowaniem.

Kuratorzy mogą pracować w muzeach lub galeriach sztuki. Tak czy inaczej, praca polega na przywracaniu starym przedmiotom ich dawnej świetności i wystawianiu ich na widok publiczny! Nawet przy wszystkich związanych z tym obowiązkach, jest to mało stresująca praca z wieloma aspektami, które można pokochać.

28. Matematyk

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 445 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł magistra matematyki

Jeśli lubisz zawiłości matematyczne, zostanie profesjonalnym matematykiem jest realną drogą do osiągnięcia. Podczas gdy niektórzy uważają matematykę za zniechęcającą, ci, którzy się w niej wyróżniają, mogą wejść w satysfakcjonującą dziedzinę, która nie jest bardzo stresująca.

Matematycy badają ustalone zasady i opracowują własne teorie. Mogą również prowadzić badania, aby dowiedzieć się, jak zastosować koncepcje matematyczne w nauce, biznesie i nie tylko.

29. Terapeuta zajęciowy

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 340 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Tytuł magistra terapii zajęciowej

Terapia zajęciowa to kolejna dziedzina, która może pomóc w dokonaniu znaczącej zmiany w czyimś życiu. Nie mylić z fizykoterapią, terapia zajęciowa pomaga pacjentom przystosować się do codziennego życia.

Pomaga pacjentom przezwyciężyć ból, chorobę lub niepełnosprawność fizyczną. Celem jest pomoc im w dbaniu o siebie lub powrocie do pracy. Jest to Praca w rękach, która ma bezpośredni wpływ na to, jak żyją ludzie, dzięki czemu jest satysfakcjonująca, ale nie stresująca.

30. Trener osobisty

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 250 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Dyplom ukończenia szkoły średniej i szkolenie certyfikacyjne

Trener fizyczny pomaga ludziom osiągnąć ich cele fitness. Niezależnie od tego, czy chodzi o utratę wagi, osiągnięcie szczytowej sprawności fizycznej, czy po prostu zdrowsze życie, trenerzy sprawiają, że tak się dzieje! Projektują rutynowe ćwiczenia, zapewniają wsparcie i nie tylko.

Jest to świetna praca o niskim poziomie stresu ze względu na jej elastyczność. Trenerzy personalni mogą pracować w szpitalach, na siłowniach lub na własną rękę jako freelancerzy. Wielu z nich opracowuje również produkty lub procedury treningowe, które mogą sprzedawać, otwierając świat możliwości bez obaw.

31. Bioinżynier

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 390 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z inżynierii biomedycznej lub dziedzin pokrewnych

Bioinżynierowie są profesjonalistami w rozwiązywaniu problemów w świecie medycyny. Analizują oni problemy i opracowują rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju opieki zdrowotnej.

Codzienne życie bioinżyniera może obejmować badania, projektowanie sprzętu, testowanie i wiele innych. Celem jest poprawa jakości i wydajności opieki nad pacjentem.

Bioinżynierowie nie mają bezpośredniego kontaktu z pacjentami. Zamiast tego koncentrują się na badaniach i inżynierii, co sprawia, że jest to mało stresujące stanowisko z pozytywnym wynagrodzeniem.

32. Programista

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 425 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z inżynierii oprogramowania, informatyki lub pokrewnej dziedziny

W większości przypadków bycie deweloperem to praca o niskim poziomie stresu, ponieważ wymaga samodzielnej pracy. Chociaż istnieją terminy i okazjonalna współpraca, większość deweloperów ma elastyczność w ustalaniu swojego harmonogramu i miejsca pracy. Często jest to również praca zdalna, eliminująca stres związany z życiem biurowym.

Programiści pracują za kulisami, tworząc strony internetowe, oprogramowanie, gry i nie tylko.

33. Geograf

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 340 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z geografii

Obowiązki geografa mogą się znacznie różnić w zależności od tego, dla kogo pracuje i nad jakim projektem pracuje. Jako całość, geografia odnosi się do badania Ziemi, jej cech i mieszkańców.

Przeciętny dzień pracy geografa może obejmować zbieranie danych terenowych, robienie zdjęć, obserwowanie map i nie tylko. Jest to z pewnością ekscytująca dziedzina, która zazwyczaj wiąże się z podróżami i mnóstwem czasu spędzonego na świeżym powietrzu. Ale pomimo tego, jest to jedna z najspokojniejszych prac, jakie można znaleźć.

34. Technik turbin wiatrowych

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 210 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Dyplom ukończenia szkoły średniej, stopień zawodowy i szkolenie zawodowe

Energia wiatrowa staje się coraz bardziej powszechna na całym świecie, co prowadzi do rosnącego zapotrzebowania na techników turbin wiatrowych. O ile nie boisz się wysokości, praca ta jest doskonałą okazją do niskiego stresu.

Technicy wspinają się na masywne turbiny w celu przeprowadzenia inspekcji, rutynowej konserwacji i napraw. Wymagane sąires szkolenia zawodowego i dobrej sprawności fizycznej. Istnieje również możliwość podróżowania do egzotycznych miejsc, gdzie można uzyskać najlepszy widok na każdego!

35. Audiolog

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 345 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Doktor audiologii

Audiolog pracuje bezpośrednio z pacjentami w celu diagnozowania i leczenia zaburzeń słuchu. Zajmują się również kwestiami równowagi i problemami z innymi układami nerwowymi.

Chociaż ten sektor opieki zdrowotnej jest złożony, audiologia jest uważana za jedną z najmniej stresujących karier. Zazwyczaj nie wiąże się ona z zagrażającymi życiu komplikacjami. Nie tylko to, ale wiele prac diagnostycznych jest wykonywanych przy użyciu zaawansowanej technologii i sprzętu.

Nawet nowoczesne metody leczenia są oparte na technologii, co prowadzi do bardziej pozytywnych wyników dla pacjentów cierpiących na ubytek słuchu.

36. Inżynier chemik

 • Średnie roczne wynagrodzenie: 450 tysięcy złotych
 • Typowe wymagania edukacyjne: Licencjat z inżynierii chemicznej lub dziedzin pokrewnych

Choć większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, wiele produktów, z których korzystamy, powstaje w wyniku procesów chemicznych. Wszystko, od żywności po paliwo, przechodzi przez złożone procesy zaprojektowane przez inżyniera chemika.

Inżynierowie chemicy mogą pracować w wielu branżach. Odgrywają kluczową rolę w przemyśle farmaceutycznym, opiece zdrowotnej, zakładach petrochemicznych i nie tylko.

Praca ta jest mało stresująca, ponieważ opiera się na nauce. Większość pracy obejmuje niezależne badania, eksperymenty i analizę danych.

37. Stenograf medyczny

 • Średnia stawka godzinowa: 80 zł
 • Typowe wymagania edukacyjne: Dyplom ukończenia szkoły średniej i szkolenie

Stenografowie medyczni są ważni dla branży opieki zdrowotnej. Nie muszą jednak radzić sobie ze stresem związanym z interakcją z pacjentem lub bezpośrednią opieką.

Stenografowie zajmują się transkrypcją raportów medycznych sporządzanych przez pracowników służby zdrowia. Mogą one obejmować nagrania głosowe, dane z badań obrazowych i nie tylko. Dokumentują pracę lekarzy i innych specjalistów w spokojnym otoczeniu.

Podsumowanie

Bez względu na to, jaka branża Cię interesuje, powinieneś znaleźć dla siebie pracę o niskim poziomie stresu. Na początku może to nie być oczywiste, ale one tam są.
Skorzystaj z tej listy jako inspiracji, która pomoże ci znaleźć karierę, która zapewni ci spokój i chęć chodzenia do pracy każdego dnia. Życie jest zbyt krótkie, by nienawidzić swojej pracy!

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Praca dla introwertyków – oto 31 najlepszych ofert!

Previous article

Jak szybko znaleźć pracę nasze 5 skutecznych porad!

Next article

You may also like

More in Kariera