Dla RekruteraSzukanie Pracy

Czy warto dołączyć zdjęcie do CV? 5 plusów i minusów

0
Czy warto dołączyć zdjęcie do CV

Osoby poszukujące pracy starają się zrobić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych pracodawcach. Ponieważ ich życiorysy tworzą pierwsze wrażenie, jakie potencjalni pracodawcy mają o nich, mogą dołączyć swoje zdjęcia, aby pokazać, kim są. Czy jednak jest to tego warte?

CV ma stanowić podsumowanie tego, kim jesteś jako profesjonalista. Powinno zawierać doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności. To właśnie decyduje o tym, czy nadajesz się na dane stanowisko. Twój wygląd nie ma wpływu na to, czy nadajesz się na dane stanowisko.

Jednak w przypadku ubiegania się o niektóre stanowiska sensowne jest dołączenie zdjęcia do CV. Na przykład profesjonaliści, tacy jak modele i aktorzy, potrzebują zdjęcia, ponieważ ich wygląd jest jedną z cech ich pracy. Muszą jednak sprawić, by ich zdjęcia wyglądały świetnie.

Jak sprawić, by zdjęcie wyglądało świetnie

Jeśli musisz dołączyć swoje zdjęcie do CV, musisz upewnić się, że wygląda ono świetnie. Jest to część tworzenia pozytywnego wrażenia na panelu rekrutacyjnym. Prawda jest taka, że za pomocą smartfona można robić niesamowite zdjęcia.

Czy jednak zdjęcia te są wystarczająco dobre, aby dodać je do CV? Cóż, aby wyróżnić się na tle konkurencji, możesz użyć darmowego edytora zdjęć, aby poprawić swoje zdjęcie i sprawić, by wyglądało lepiej.

Nie musisz być grafikiem, aby korzystać z tych edytorów. Są one łatwe w użyciu dla każdego, nawet dla osób bez umiejętności edycji. Ponadto można uzyskać do nich dostęp online z dowolnego urządzenia, o ile masz połączenie z Internetem.

Zanim zdecydujesz, czy powinieneś dołączyć zdjęcie do swojego CV, czy nie, musisz zrozumieć zalety i wady takiego rozwiązania.

Plusy

Poprawia pierwsze wrażenie

Co rozumiesz przez pierwsze wrażenie? Można je zdefiniować jako początkową perspektywę, jaką dana osoba uzyskuje, gdy patrzy na coś lub osobę. Ponieważ CV jest podsumowaniem twojej osoby, musisz upewnić się, że zrobi ono wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Możesz to zrobić, tworząc CV zgodnie z nowoczesnymi i najlepszymi praktykami pisania CV. Możesz także wzbogacić swoje CV o profesjonalnie wykonane i edytowane zdjęcie. W ten sposób możesz połączyć swoje kwalifikacje z twarzą.

Pomaga budować markę

Marka jest bardzo ważna dla wszystkich profesjonalistów. Jeśli jednak szukasz pracy w modelingu, aktorstwie lub występach, Twój wizerunek wiele mówi o Twojej marce. Prawda jest taka, że możesz mieć niesamowite CV, ale twój wygląd może zwiększyć lub zmniejszyć twoje szanse na zdobycie takiej pracy.

Może być wymagane dołączenie zdjęcia, które pokazuje cechy, które sprawiają, że jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz. Jeśli jesteś aktorem, możesz użyć tego samego zdjęcia, aby pomóc Ci zbudować markę w świecie aktorskim. To samo dotyczy innych dziedzin zawodowych.

Wady

Możliwości oprogramowania przesiewowego

Postęp technologiczny sprawił, że proces rekrutacji stał się łatwiejszy niż kilka lat temu. Obecnie prawie wszystkie branże korzystają z oprogramowania do oceny życiorysów kandydatów do pracy.

Niestety, niektóre z tych aplikacji wykorzystują boty, które nie są dobrze rozwinięte. Boty te mogą nie być w stanie wykryć zdjęć, co może wpłynąć na cały proces sprawdzania CV. Może to oznaczać, że twoje CV nie zostanie sprawdzone, a tym samym nie będziesz brany pod uwagę przy rekrutacji.

Przestrzeń CV

Gdybyś był osobą zatrudniającąager, czy czułbyś się komfortowo przeglądając długie CV? Na przykład dziesięciostronicowe CV w porównaniu do dwu- lub trzystronicowego. Przygotowując CV, musisz zrozumieć, że rozmiar CV jest ważny.

Dołączenie zdjęcia do CV oznacza, że zajmujesz miejsce, które pozostało na resztę treści CV. Dlatego też należy upewnić się, że użyty format pozwala na bezproblemowe dodanie zdjęcia.

Zachęca do uprzedzeń

Czy wiesz, że dołączenie zdjęcia do CV może sprzyjać stronniczości? Cóż, stronniczość odnosi się do tendencji danej osoby do wybierania innej osoby lub czegoś zamiast innych.

Potencjalny pracodawca może spojrzeć na zdjęcia i wybrać lub pominąć daną osobę w zależności od tego, jak wygląda. Nie zawsze jest to zamierzone. Niektórzy pracodawcy mogą mieć negatywne doświadczenia z niektórymi osobami, co mogą wykorzystać do dyskryminacji innych.

Zdjęcie może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na znalezienie pracy. Dlatego przed dodaniem zdjęcia do CV należy przeprowadzić pewne badania.

Zobacz także:

Jak wymienić nagrody, stypendia i wyróżnienia w CV?

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy i CV dla uczniów szkół średnich

Jak znaleźć pomoc dotyczącą CV: Szablony, narzędzia i nie tylko

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Pytania na rozmowę kwalifikacyjną z księgowości, na które musisz się przygotować

Previous article

Jak wymienić nagrody, stypendia i wyróżnienia w CV?

Next article

You may also like