Inne AspektyMotywacja

Motywacyjny poniedziałek: Motywacje masz w głowie

0

Jedno pytanie, które słyszę częściej niż inne od osób poszukujących pracy, to „jak utrzymać motywację?”. Odpowiedź na znalezienie motywacji znajduje się w Twojej głowie.

Odpowiedź na znalezienie motywacji jest tak wyjątkowa, jak osoba o nią pytająca, ale ten post zbiera kilka danych i pomysłów, które pomogą Ci odblokować klucze do znalezienia motywacji podczas poszukiwania pracy.

Zamień nowe pomysły w działania

Czy jesteś pełen dobrych pomysłów, których nie udaje Ci się zrealizować lub wdrożyć? Czy unikasz próbowania czegoś nowego lub innego? Cóż, nie jest to wszystko Twoja wina. To sposób, w jaki funkcjonuje Twój mózg.

Dr Ellen Weber opracowała metodę MITA (MITA™ to oparte na mózgu podejście do wspierania innowacyjnego przywództwa i uczenia się).

Dr Weber opisuje, dlaczego niektóre pomysły się utrzymują, a inne nie, w swoim poście A Brain on Persistence. Wydaje się, że ta część mózgu, która zbiera nowe pomysły ma ograniczoną pojemność. To dlatego tak wiele innowacyjnych pomysłów zostaje na podłodze w pokoju do cięcia. Ale bez obaw, dr Weber przedstawia kroki, które pomogą w realizacji dobrych pomysłów. Wytrwałość!

Weber mówi:

Wytrwałość wynika z pięciu zasad, które stanowią o sile przebicia mózgu. Należą do nich:

  • ukierunkowanie na oczekiwane rezultaty
  • krytyczne pierwsze dni
  • zlecanie szczegółowych kroków
  • pokonywanie barier
  • zachęcanie siebie i innych

Spisywanie szczegółów, dzielenie się swoimi pomysłami z innymi, identyfikowanie i eliminowanie barier, a nawet określanie konkretnych rezultatów pomysłu pomoże Ci przekształcić go w rzeczywistość!

Wytrwałość w poszukiwaniu pracy

Zastanów się, jak to się przekłada na Twoje poszukiwania pracy.

Twój mózg roboczy otrzymuje nowe pomysły podczas spotkań networkingowych, seminariów i rozmów. Ale nie jest w stanie utrzymać wszystkich tych informacji. Musisz je przełożyć na drugą stronę mózgu, która sprawi, że będą one bardziej nawykowe. Idąc za radą dr Webera, oto jak możesz to zrobić.

1. Zapisz konkretne wyniki lub rezultaty, których oczekujesz od nowego pomysłu.

Na przykład, jeśli ktoś sugeruje nawiązanie kontaktu z Harry’m Hiring Managerem, zapisz, czego oczekujesz jako rezultatu. (Nie, nie pracy.) Bezpośrednim rezultatem jest pozyskanie spotkania w określonym terminie. Na podstawie tego spotkania możesz zdecydować lub nie, że chciałbyś tam pracować.

2. Uchwyć szczegóły.

Skąd osoba polecająca zna Harry’ego Hiring Managera? Dlaczego uważa, że powinieneś z nim porozmawiać? Co wiedzą o jego harmonogramie pracy, życiu osobistym, wolontariacie lub przynależności do organizacji?

3. Zdefiniuj kroki i wyznacz ramy czasowe

Stwórz szczegółowy zarys tego, jak będą wyglądały kroki kontaktu i umieść go na swojej ścianie! Na przykład, Twój zarys może wyglądać tak:

23 stycznia: zadzwoń i przedstaw powód prośby o spotkanie w ciągu pierwszych 2 tygodni lutego
Jeśli nie ma odpowiedzi, kontynuuj 27 stycznia poprzez email.
30 stycznia: Skontaktuj się z osobą polecającą, aby podziękować jej i poinformować o wyniku.

4. Wyartykułuj i zajmij się barierami</strong>

Jakie są niektóre ze znanych wymówek, które Harry Hiring Manager może podać, aby nie chcieć się z Tobą spotkać?

Zbyt zajęty
Brak pracy
Nieodpowiednia osoba
Brak odpowiedzi

To nie znaczy, że nie pomogą, więc nie bierz odmowy za odpowiedź.

5. Zrób z tego zabawę!

Jeśli stanie się to nudne lub zbyt stresujące, prawdopodobnie nie będziesz się tego trzymać.

Oto 5 kolejnych pomysłów, które pomogą Ci się zmotywować:

1. Zrób tablicę marzeń / Vision board dodaj wszystkie rzeczy, których chcesz w swoim życiu i umieść w miejscu, w którym będziesz je widzieć każdego dnia. Pobierz pomysły tutaj.

2. Zapisz się do grupy wsparcia / grupy mistrzów umysłu z podobnie myślącymi ludźmi, którzy dzielą się swoją pasją. Zobacz jedną z nich tutaj.

3. Zacznij swój dzień od świetnej książki motywacyjnej. Przeczytaj jedną lub dwie strony każdego ranka lub aż poczujesz się zmotywowany i gotowy do rocka.

4. Miej kogoś w swoim życiu, kto pomoże Ci zachować odpowiedzialność, może to być mentor, trener życiowy lub kolega biznesowy.

5. Znajdź motywacyjny blog lub forum, gdzie możesz przeczytać motywacyjny post tego dnia.

Możesz trenować swój mózg, aby był bardziej pozytywny. Wystarczy szukać dobra w każdym dniu

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Motywacyjny poniedziałek: Jak spędzasz swój czas

Previous article

ChatGPT: 6 sposobów na wykorzystanie AI w poszukiwaniu pracy

Next article

You may also like