Pisanie CVPraca

Łatwe dopasowanie CV do oferty pracy!

0
dopasowanie CV do oferty pracy

Jedną z najbardziej czasochłonnych czynności, z jakimi spotykają się osoby poszukujące pracy, jest modyfikowanie CV pod kątem różnych stanowisk. Ale co by było, gdybyś mógł szybko i łatwo dopasować swój życiorys do ogłoszenia o pracę? Łatwe dopasowanie CV do oferty pracy istnieje!

Dlaczego musisz dostosować swoje CV do każdej pracy

Rekruterzy chcą patrzeć tylko na najbardziej wykwalifikowanych kandydatów. To jest dolna linia. A nie wszyscy kandydaci są wykwalifikowani.

Wszystkie firmy z listy Fortune 500 i większość mniejszych firm publikuje oferty pracy i zbiera aplikacje za pomocą systemu śledzenia kandydatów lub ATS. Oprogramowanie ATS pomaga uprościć proces zarządzania kandydatami w całej organizacji. ATS pomaga rekruterom i kierownikom ds. rekrutacji organizować, gromadzić i przechowywać dane dotyczące kandydatów i stanowisk oraz śledzić i monitorować kandydatów na wszystkich etapach procesu zatrudniania.

Tak więc wykonujesz ręczną pracę i wprowadzasz swoje informacje, przesyłasz CV i teraz wszystko jest w ATS.

Rekruterzy przeszukują ATS według osób, które aplikowały na konkretne stanowiska, słów kluczowych, lokalizacji, wykształcenia i innych kryteriów opartych na systemie, z którego korzystają lub ich osobistych preferencjach.

Aby Twoje CV/profil/aplikacja pojawiła się w systemie, musisz spełniać kryteria, których szukają rekruterzy.

Słowa kluczowe

Ludzie często pytają – „jakie są właściwe słowa kluczowe do użycia?”.

Ze smutkiem muszę powiedzieć, że nie ma magicznej listy ogólnych słów kluczowych.

Słowa lub terminologia, której powinieneś użyć w swoim CV, to słowa, o które pracodawca pyta w ogłoszeniu o pracę. I aby Twoja aplikacja/ CV pokazała się, gdy rekruter przeszukuje swój ATS, musisz użyć tych samych słów kluczowych, których oni szukają.

  • Przeanalizuj opis stanowiska pracy pod kątem tego typu rzeczy:
  • Technologia (oprogramowanie, języki programowania, itp.)
  • Procesy lub procedury
  • Branża lub konkretne doświadczenie zawodowe

W dawnych czasach drukowałeś opis stanowiska, podkreślałeś słowa kluczowe/terminy i używałeś tego.

Następnie technologia pozwoliła na wycięcie i wklejenie opisu stanowiska do oprogramowania typu wordcloud i zbudowanie jednego z nich, dzięki czemu można było zidentyfikować najczęściej używane terminy.

Teraz możesz użyć narzędzia takiego jak Jobscan, aby sprawdzić, jak dobrze Twoje CV pasuje do ogłoszenia o pracę.

Jobscan

Jobscan.co został założony przez Jamesa Hu po tym, jak podczas poszukiwania pracy zmagał się z tym samym rodzajem porównania i analizy. Zbudował on narzędzie dla siebie, które później stało się Jobscan.

Jest to usługa typu freemium, co oznacza, że są części, które są darmowe i części, za które trzeba zapłacić. Możesz przetestować podstawy za darmo, ale jeśli chcesz edytować i oceniać swoje CV w czasie rzeczywistym, będziesz musiał zapłacić 49,95 dolarów miesięcznie (lub 89,95 dolarów za 3 miesiące).

Jak ocenić swoje CV?

Oto jak łatwo sprawdzić, jak dobrze twoje CV pasuje do postu o pracę.

Krok 1 i 2: Skopiuj i wklej swoje CV i opis stanowiska.

Kliknij przycisk skanowania i oto Twoje wyniki.

Przewiń w dół przez każdą sekcję raportu, aby zobaczyć, czego brakuje w Twoim CV. Oto jak to wygląda. Słowa z czerwonym X w kolumnie CV są tymi, których brakuje.

Po wprowadzeniu zmian w swoim CV, możesz ponownie zeskanować go. Ale w wersji darmowej dostajesz tylko 5 skanów miesięcznie. Z płatną wersją, dostajesz nieograniczoną ilość skanów PLUS możliwość zobaczenia zmian w swoim wyniku w oparciu o zmiany, które robisz w czasie rzeczywistym.

Power Edit

Power Edit pozwala Ci sprawdzić, czy zmiany wprowadzone w Twoim CV zwiększą Twój wynik.

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Szwajcarskie Ciekawostki: Zagadkowe Tradycje i Nowoczesność Współistniejące w Sercu Europy

Previous article

Dlaczego ubiegasz się o to stanowisko? Przykładowe odpowiedzi, które zagwarantują Ci pracę!

Next article

You may also like

More in Pisanie CV