Pisanie CVPraca

Jak wygląda nowoczesne CV?

0
nowoczesne CV

Nowoczesne CV wymaga stworzenia takiego, które przebije się przez system śledzenia kandydatów ORAZ przykuje uwagę różnych czytelników (rekrutera i kierownika ds. zatrudnienia). Jak dobrze rozumiesz, jak działają systemy śledzenia kandydatów i jak rekruterzy przeglądają CV?

Ten przegląd tego, jak wygląda nowoczesne CV pomoże Ci zrozumieć najważniejsze aspekty pisania CV w dzisiejszych czasach.

Składanie CV online

Kiedy ubiegasz się o pracę online, jesteś proszony o przesłanie swojego CV i wypełnienie aplikacji online. Każdy ATS jest nieco inny w sposobie działania, ale informacje, które podajesz decydują o Twoim sukcesie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa ATS, przeczytaj to Jak ominąć system śledzenia kandydatów (ATS)

Aby Twoje CV przeszło przez ATS, musi pokazać, że masz kwalifikacje, tzn. możesz potrzebować dopasować swoje CV do roli, o którą się ubiegasz.

Dostosowanie CV wymaga przejrzenia opisu stanowiska i podkreślenia wymaganych umiejętności, technologii i systemów (słowa kluczowe). Nie kłamiąc, chcesz użyć tych słów w swoim CV. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat przeglądania ofert pracy w celu znalezienia słów kluczowych – Applying for a Job? Zainwestuj czas w przeglądanie ofert pracy.

Jak długo rekruter patrzy na Twoje CV?

7,4 sekundy.

Zaktualizowane badanie eye-trackingowe przeprowadzone przez TheLadders wykazało, że rekruterzy patrzą na Twoje CV o prawie 2 sekundy dłużej niż w 2012 roku. Pełna analiza TheLadder znajduje się tutaj.

Te 7,4 sekundy to tylko pierwsze przej rzenie CV, aby sprawdzić, czy wygląda na warte dalszego przeglądu. Jeśli CV przejdzie do kolejnego etapu, rekruter poświęci tyle czasu, ile potrzeba, aby ocenić kwalifikacje przedstawione w CV.

Co więcej, większość z nas nie czyta wszystkiego – tylko przegląda. Szukamy nagłówków i rzeczy, które nas interesują.

Rekruterzy nie są inni. Nie mają czasu, aby dowiedzieć się, co CV próbuje powiedzieć. Twoim zadaniem jest jasne przekazanie tego, jak spełniasz wymagania stanowiska.

Ustalenia z Eye-Trackingu Rekruterów

Patrząc na poniższe obrazki zobaczysz, jak układ CV może wpłynąć na to, gdzie czytelnik spędza więcej czasu. Kiedy na poniższych obrazkach widzisz czerwone kropki, oznacza to, że na daną sekcję poświęciłeś więcej czasu.

Obrazek z TheLadders Eye Tracking Study 2018 r.

Obrazek z TheLadders 2018 Eye Tracking Study

Wnioski z formatowania

  • Tytuły, nagłówki, nazwy stanowisk i najnowsza treść pracy – wszystkie te elementy mają tendencję do przyciągania większej uwagi.
  • Czytamy od lewej do prawej, więc ustrukturyzuj ważne informacje tak, aby to wykorzystać. Umieść najbardziej istotne informacje na pierwszym miejscu.
  • Zwróć uwagę na informacje, które wymieniasz w swojej ostatniej pracy, ponieważ to one przyciągają najwięcej uwagi.
  • Nie przeocz też swoich danych kontaktowych. Jak widzisz, informacje kontaktowe dotyczące miasta i stanu są ważne. (Nie musisz już umieszczać adresu ulicy).

Spraw, by Twoje CV było czytelne

Niektóre z kluczowych zaleceń TheDrabiny obejmują:

  • Prosty, niezagracony układ graficzny
  • Wyraźne czcionki (czcionki bezszeryfowe są łatwiejsze do odczytania online).
  • Ogólny zarys, deklaracja marki, propozycja wartości lub podsumowanie na górze (nie używaj deklaracji celu, takiej jak „uzyskanie ambitnej, satysfakcjonującej pracy w pełnym wymiarze godzin”).
  • Użyj tytułów stanowisk i wyraźnych podtytułów

Zwróć się do każdego czytelnika

Aby Twój życiorys przeszedł przez oprogramowanie przesiewowe, oczy rekrutera i został wybrany przez kierownika ds. zatrudnienia, musi on uwzględniać wielu czytelników. To właśnie dlatego otrzymujesz różne opinie od różnych osób. Każdy ma swoje własne preferencje.

Musisz znaleźć równowagę między dawaniem im tego, czego chcą, a jednocześnie promowaniem swoich atutów.

Podkreśl obecną pracę

Twoja ostatnia praca przyciągnie najwięcej uwagi, ponieważ zawiera najświeższe umiejętności. Zwróć uwagę na to miejsce i pomóż czytelnikowi zrozumieć, jak Twoja praca wiąże się z pracą, o którą się ubiegasz.

W wypunktowaniach używaj osiągnięć, a nie obowiązków zawodowych!

1 strona lub 2-3 strony

Ogólna zasada mówi, że pięć lat doświadczenia lub mniej powinno zmieścić się na jednej stronie. Jeśli jednak masz więcej niż pięć lat doświadczenia, nie ograniczaj swojego CV do jednej strony. Niektóre osoby poszukujące pracy na wyższym szczeblu mogą mieć nawet trzystronicowe CV.

Pamiętaj o użyciu czytelnej czcionki, nie mniejszej niż 10 lub 11 punktów. I upewnij się, że marginesy są nie mniejsze niż pół cala.

Grafika

Czy powinieneś używać wymyślnych wykresów w swoim CV? To już indywidualny wybór. Powinieneś wiedzieć, że ATS nie odczyta danych zawartych w wykresie. Ale jeśli masz już wymienione osiągnięcia wraz z danymi, nie musisz się martwić, że ATS nie pokaże wykresu.

A co z dołączeniem zdjęcia głowy? To nadal nie jest coś, co rekruterzy lub menedżerowie zatrudniający chcą zobaczyć na swoim CV w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tego zamieść adres URL (link) do swojego profilu na LinkedIn.

Wiemy, że gdy dokumenty zawierają elementy wizualne (wykresy, grafiki, obrazy), to zazwyczaj zatrzymują czytelnika na stronie dłużej. Pomyśl o USA Today, które wcześnie zaczęło używać wykresów i kolorów i jak to pomogło wyróżnić je i zwiększyć czytelnictwo.

Kolor

Nie bój się używać kolorów. Dodanie subtelnych linii i cieniowania to kolejny sposób na wyróżnienie się Twojego CV. Nie przesadzaj jednak. Używaj podstawowych linii i stylów.

 Nowoczesne CV – przykłady!

To tylko niektóre z nagrodzonych przez CDI TORI CV z tego roku.

Wersja ATS

Zawsze powinieneś mieć wersję swojego życiorysu pozbawioną formatowania, którą łatwo załadujesz do internetowego systemu śledzenia kandydatów (ATS). Zapisz dokument Worda jako plik .txt lub .rtf i popraw wszelkie wizualne dziwactwa lub niespójności.

Nie jestem autorem CV

Istnieją profesjonalne CV pisarzy, którzy zostali przeszkoleni i specjalizują się we wszystkich obecnych standardów pisania CV. To nie ja.

Będziesz chciał dokładnie przejrzeć kwalifikacje każdego pisarza CV, który zatrudniasz – i pisarz CV nie jest inny. Oni często specjalizują się w branżach i zaspokoić pewne zawody. Oto pomoc, wiedząc, co szukać Czy trzeba zatrudnić profesjonalny Resume Writer.

Sprawdź także:

Jak znaleźć pomoc dotyczącą CV: Szablony, narzędzia i nie tylko

Jak wymienić nagrody, stypendia i wyróżnienia w CV?

Zobacz również:
Radakcja TeamJob

Cele rozwoju osobistego w pracy – wskazówki i przykłady!

Previous article

Jak usprawnić poszukiwanie pracy? 7 prostych hacków!

Next article

You may also like

More in Pisanie CV