Praca na sezon – nie marnuj czasu i szukaj ofert!

elderly-people-294088_640

Wydawać by się mogło, że skoro mamy jeszcze zimę, to po co szukać ofert pracy sezonowej. Tymczasem warto już pomyśleć o tym nieco wcześniej, ponieważ chętnych na pracę nie brakuje, więc im szybciej zaczniesz szukać, tym lepiej. Wbrew pozorom nie ma nic łatwego w znalezieniu odpowiedniej pracy za granicą i na pewno zajmie Ci to nieco czasu. Z tego też powodu już teraz zaczynaj przeglądać portale, gdzie znajdują się tego typu ogłoszenia.


Pracy jest co prawda dużo, niemniej jednak nie każdy może się na nią załapać, jak i nie każdy będzie się do danego zajęcia nadawał. Obecnie wielu młodych wyjeżdża ze względu na to, że nie ma dla nich zbyt dobrych perspektyw w kraju. Najwięcej pracy sezonowej można znaleźć w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanii i to właśnie tam kierują się największe rzesze ludzi. Jednakże w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się także Skandynawia, czyli Norwegia i Szwecja. Każdy z wyżej wymienionych krajów stwarza naprawdę dobre możliwości zarobienia niemałych pieniędzy. Co więcej, praca sezonowa za granicą pozwoli Ci poznać kolejnych ludzi i kulturę danych miejsc.
Jakie są najczęściej wybierane zajęcia, do których wykonywania kierują się osoby zainteresowane pracą poza granicami naszego kraju?
Otóż jedną z najbardziej popularnych opcji są zbiory owoców. Najczęściej tego typu pracę podejmiesz w Niemczech, Holandii czy Belgii. Nie da się ukryć, że nie jest to praca lekka i wymaga sprawności i wytrzymałości fizycznej. Tym bardziej, że często należy ją wykonywać w niezbyt dobrych warunkach. Zarobki są jak najbardziej satysfakcjonujące i utrzymują motywację do pracowania. Głównym wymogiem jest to, aby dana osoba była dyspozycyjna przynajmniej przez okres 8 tygodni. Ważne będzie też dobre zdrowie i ewentualne doświadczenie przy zbiorach(niekoniecznie).
Często zatrudnienie można znaleźć na farmach i praca ta dostępna jest w większości krajów. Przeważnie zakres obowiązków obejmuje pracę w polu, dbanie o zwierzęta oraz inne prace charakterystyczne dla tego typu zajęcia. W tym wypadku największym atutem będzie z całą pewnością znajomość języka i doświadczenie. W wielu wypadkach konieczne będzie również to, abyś posiadał prawo jazdy kategorii T, czyli na traktor.
Bardzo potrzebne są również opiekunki do osób starszych. Szczególnie w Niemczech można znaleźć wiele takich ofert, niemniej jednak w innych krajach także ich nie brakuje. Zazwyczaj jednak pracodawcy oczekują dyspozycyjności przynajmniej na rok czasu, więc ciężko tutaj mówić o pracy sezonowej. Zdarzają się jednak oferty, gdzie jak najbardziej jest to możliwe. Pensja w tym wypadku nie jest mała, a dodatkowo masz zapewnione zakwaterowanie i często też wyżywienie.
Pracę można także znaleźć w branży hotelowej. Znajomość języka z oczywistych względów jest tutaj konieczna. Praca w hotelu jednak do najłatwiejszych nie należy i często harówka po kilkanaście godzin dziennie, jednakże nie da się ukryć, że zarobki są jak najbardziej w porządku.

Dodaj komentarz