Pozytywne strony emigracji zarobkowej

passport-315266_640

W ostatnich latach liczba osób, które decydują się na podjęcie emigracji zarobkowej stale wzrasta. Dzieje się tak ze względu na słabo rozwinięty rynek pracy w kraju i brak perspektyw dla wykształconych i kompetentnych osób. Jak każda kwestia, również emigracja zarobkowa posiada swoje jasne i ciemne strony. Skupmy się jednak na plusach przedstawianego zjawiska.

Czytaj dalej →

Staż za granicą – szansa na rozwój dla studenta

man-439040_640

Nie każdy student będzie chciał wyjechać za granicę tylko w celu zarobienia pieniędzy, np. poprzez zbieranie owoców czy pracę w polu. Wielu z nich marzy o tym, aby mieć praktyki lub staż w jakiejś zagranicznej firmie. Takie praktyki mogą naprawdę sporo dać w perspektywie dalszej kariery takiego młodego człowieka, wobec czego warto się na nie zdecydować i wybrać zagraniczne firmy, które mogą dać naprawdę sporo nowych doświadczeń. Co więcej, jest to możliwość podszlifowania swojego języka. Przeważnie tego typu wyjazdy organizują uczelnie lub pośrednictwa pracy.

Czytaj dalej →

CV – podstawa przy szukaniu pracy za granicą

contract-408216_640

Jeśli zależy Ci na znalezieniu pracy, to koniecznie będziesz musiał zająć się przygotowaniem Twojego CV. I tak naprawdę nie jest ważne, czy chcesz znaleźć potencjalnych pracodawców na własną rękę, czy też poprzez agencję pośrednictwa pracy. Pamiętaj, że przy szukaniu zatrudnienia samodzielnie ważne będzie, aby CV było napisane już w języku danego kraju, w którym zamierzasz tej pracy szukać. Jeśli nie znasz języka na tyle, aby dobrze to zrobić, to warto skorzystać z pomocy osoby, która językiem włada jak najbardziej w porządku lub biura tłumaczeń. To bardzo dobry sposób na uniknięcie błędów, które mogłyby w znaczący sposób obniżyć szansę na zatrudnienie. Jeśli zaś chodzi o korzystanie z naszych krajowych agencji pracy, to tam bez problemu wystarcza tylko CV w ojczystym języku.

Czytaj dalej →

Wyjazd za granicę – to nie takie proste…

bags-166764_640

Nie da się nie zauważyć, że zdecydowana większość młodych ludzi poważnie myśli o wyjeździe za granicę w celu zarobkowym. Takie działanie jest podyktowane przede wszystkim tym, że Polska nie stwarza dla młodych ludzi zbyt wielu perspektyw. Niemniej jednak, zanim na dobre podejmiemy decyzję o wyjeździe i zaczniemy szukać potencjalnych ofert, warto jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić.

Czytaj dalej →

Bariera językowa w pracy za granicą i jej pokonywanie

call-15924_640

Dla wielu osób główną przeszkodą, która będzie ich zatrzymywała przed podjęciem pracy za granicą, będzie oczywiście nieznajomość języków. Obecnie warto jest znać język, ponieważ dostajesz wtedy znacznie większe możliwości, niż mogłoby Ci się to wydawać. Dlatego też warto jest podjąć naukę wybranego języka obcego i starać się go jak najlepiej wykuć. Oczywiście nie można się nastawiać na jakieś szczególnie szybkie efekty, niemniej jednak, jeśli się będziesz przykładał, to w krótkim czasie opanujesz podstawy, które dają już solidną porcję wiedzy i dalszą motywację do uczenia się.

Czytaj dalej →

Podpisywanie umów z zagranicznymi pracodawcami i agencjami pośrednictwa pracy

document-428338_640

Z racji, że coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę, to agencje pośrednictwa pracy mają co robić, a zagraniczni pracodawcy dobrych pracowników. Niemniej jednak zanim do wyjazdu dojdzie, to najpierw należy tą pracę znaleźć i podpisać umowę jeszcze tutaj na miejscu. To ważne, żeby absolutnie nie wyjeżdżać w ciemno, gdyż nic dobrego z tego nie wyniknie. Tak, więc jeśli już podjąłeś decyzję o wyjeździe, to zgłoś się do wybranej i sprawdzonej agencji pracy, a następnie negocjuj szczegóły.

Czytaj dalej →

Agencje pracy – jak nie dać się oszukać?

blogging-336376_640

Już minęły te czasy, kiedy to ludzie decydowali się na wyjazd za granicę w ciemno. Co prawda trafiają się nadal tego typu przypadki, niemniej jednak są one dość odosobnione. Przeważnie jest tak, że pracy poszukuje się u nas w kraju, następnie podpisujemy umowę i dopiero wtedy można się pakować. Jednakże tego typu działania spowodowały, że obecnie na rynku pośrednictwa pracy nie brakuje osób, które chciałyby się tylko wzbogacić na ludzkiej niewiedzy. Otóż wiele ofert pracy, które oferują niezbyt dobre agencje nie jest tak naprawdę sprawdzona i nie ma pewności czy rzeczywiście wszystko będzie w porządku. Często również okazuje się na miejscu, że warunki są znacznie poniżej tego, co mieliśmy obiecane, a praca o wiele cięższa. Co więcej, niektóre agencje żądają pieniędzy za przygotowanie nam umowy czy ogólnej propozycji zatrudnienia. Jak więc możesz nie dać się naciągnąć i ustrzec się przed tego typu firmami?

Czytaj dalej →

Praca na sezon – nie marnuj czasu i szukaj ofert!

elderly-people-294088_640

Wydawać by się mogło, że skoro mamy jeszcze zimę, to po co szukać ofert pracy sezonowej. Tymczasem warto już pomyśleć o tym nieco wcześniej, ponieważ chętnych na pracę nie brakuje, więc im szybciej zaczniesz szukać, tym lepiej. Wbrew pozorom nie ma nic łatwego w znalezieniu odpowiedniej pracy za granicą i na pewno zajmie Ci to nieco czasu. Z tego też powodu już teraz zaczynaj przeglądać portale, gdzie znajdują się tego typu ogłoszenia.

Czytaj dalej →